Liga Mistrzów CEV: kolejne zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY bez straty seta!

• Data publikacji: 18.12.2019, 22:52

Mistrzowie Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odnieśli trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów CEV. Tym razem, pokonali na wyjeździe VFB Friedrichshafen - 3:0.

Kędzierzynianie po raz kolejny pokazali siłę, wygrywając trzeci mecz z rzędu i trzeci bez straty seta. Tym razem wygrali z niemieckim VFB Friedrichshafen, nie dając tamtejszej ekipie żadnych szans. Polacy szybko uzyskali przewagę po zagrywkach Aleksandra Śliwki, ale gospodarze zdołali doskoczyć i potem walka szła punkt za punkt, praktycznie do samego końca. Zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY do 23, asem serwisowym, przypieczętował Łukasz Wiśniewski.

W drugiej partii długo prowadzili Niemcy, lecz w połowie goście ich dopadli. Błędy gospodarzy w ataku, udane zagrywki Śliwki i dobra gra blokiem dały kędzierzynianom prowadzenie, którego już nie oddali, zwyciężając do 22.

Trzeci i ostatni set, od samego początku był pod kontrolą mistrzów Polski. Skuteczni byli Arpad Baroti i Simone Parodi, dzięki czemu zaznaczyła się duża przewaga, a trener Nikola Grbić wpuścił na parkiet rezerwowych, którzy dokończyli to spotkanie, triumfując do 20.

VFB Friedrichshafen 0:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (23:25, 22:25, 20:25)

VFB Friedrichshafen: Worsley, Mote, Balean, Juhkami, Gjorgiev, Schmidt, Steuerwald (libero) oraz Spath-Westerholt, Janouch, Malescha, Krisko

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Parodi, Wiśniewski, Śliwka, Smith, Baroti, Zatorski (libero) oraz Grygiel, Semeniuk, Stępień