NBA: dogrywka w meczu Bulls z Wizards

• Data publikacji: 19.12.2019, 10:03

Dzisiaj rozegrano 9 meczów NBA. W jednym z nich do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Chicago Bulls wygrali 110:109 z Washington Wizards.

Faworytem meczu w stolicy Stanów Zjednoczonych byli goście z Chicago. Jednak po dwóch wyrównanych kwartach, w trzeciej części gry Wizards wypracowali ponad 10 punktów przewagi. Przed ostatnią kwartą prowadzili 85:73. Różnica 12 punktów utrzymała się nawet na 5 minut przed końcem. Bulls zaczęli odrabiać straty i od stanu 84:96 doprowadzili do wyrównania. Na sekundę przed końcem Bradley Beal trafił na 98:96 dla Waszyngtonu. Szansę na odwrócenie losów meczu dla Chicago były niewielkie. Jednak w samej końcówce Zach LaVine był faulowany, trafił 2 rzuty wolne i doszło do dogrywki. Dodatkowy czas gry był wyrównany. Na 10 sekund przed końcem na 110:109 dla Bulls trafił Wendell Carter. Gospodarze nie zdołali wyrównać i Bulls odnieśli 11. zwycięstwo w sezonie.

W spotkaniu drużyn z czołówki Konferencji Wschodniej zmierzyli się Philadelphia 76ers i Miami Heat. Po bardzo ciekawym meczu Heat wygrali 108:104. Koszykarze z Filadelfii przegrali 9. spotkanie w sezonie, a dopiero pierwsze przed własną publicznością. Obydwa zespoły mają na swoim koncie 20 zwycięstw. Interesująco zapowiadała się także potyczka Dallas Mavericks (4. miejsce na Zachodzie) z Boston Celtics (2. miejsce na Wschodzie). Goście z Bostonu wygrali 109:103.

Washington Wizards - Chicago Bulls 109:110 (po dogrywce)
Philadelphia 76ers - Miami Heat 104:108
Dallas Mavericks - Boston Celtics 103:109
Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets 100:98
Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 126:122
Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 122:112
Denver Nuggets - Orlando Magic 113:104
Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 99:107