Biathlon - PŚ: Benedikt Doll najlepszy

• Data publikacji: 19.12.2019, 16:00

Reprezentant Niemiec - Benedikt Doll wygrał we francuskim Annecy sprint na 10 kilometrów zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Na podium wskoczyli też Norweg - Tarjei Boe oraz zawodnik gospodarzy - Quentin Fillon Maillet. Polacy zajęli odległe miejsca.

Niemiec Benedikt Doll okazał się najlepszy w sprincie na 10 kilometrów, który odbył się w czwartkowe popołudnie we francuskim Annecy. Czas, w którym pokonał tę trasę - 23:22.1, a także bezbłędne strzelanie, pozwoliły mu wyraźnie wyprzedzić pozostałych rywali. Drugi na mecie Norweg - Tarjei Boe stracił prawie dziesięć sekund, choć również nie mylił się na strzelnicy. Skład podium uzupełnił Francuz - Quentin Fillon Maillot, tracąc ponad jedenaście sekund do zwycięzcy, a podobnie jak Doll i Boe, też strzelał celnie.

Najlepszy z Polaków - Grzegorz Guzik, zajął 54. miejsce z nieco ponad dwuminutową stratą oraz... bezbłędnym strzelaniem. Dużo niżej skończyli te zawody - Łukasz Szczurek (87) i Andrzej Nędza-Kubiniec (99).

1. Benedikt Doll - GER - 23:22.1 (0+0)