Biegi narciarskie - Alpen Cup: słaby występ Biało-Czerwonych

• Data publikacji: 19.12.2019, 18:41

W austriackim St. Ulrich trwają zmagania w Alpen Cup, gdzie startują nasi biegacze, zarówno juniorzy jak i seniorzy. Dzisiejszych sprintów nie zaliczą jednak do udanych, a najlepszy wynik osiągnęła startująca wśród juniorek - Magdalena Kobielusz.

Wśród juniorek zwyciężyła Szwajcarka - Siri Wigger, która w finale najszybciej pokonała tę bardzo szybką trasę - 1,1 kilometra. Na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Flavia Lindegger, ale obie panie zdołała jeszcze przedzielić Włoszka - Emilie Jeannet. 23. pozycję zajęła reprezentantka Polski - Magdalena Kobielusz, odpadając w ćwierćfinale, zaś już na etapie kwalifikacji z rywalizacją pożegnały się Marcelina Wojtyla (43) oraz Anna Berezecka (49). Zmagania seniorek wygrała Niemka Coletta Rydzek, wyprzedzając na mecie dwie Francuzki - Lenę Quintin i Enorę Latuilliere. W tym zestawieniu zabrakło niestety reprezentantek Polski.

W rywalizacji młodych mężczyzn najlepszy okazał się niemiecki biegacz - Anian Sossau, finiszując przed Włochem - Riccardo Bernardim oraz Francuzem - Gaspardem Roussetem. Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Dawid Damian, zajmując pechowe 33. miejsce. Nieźle wypadł też Piotr Sobiczewski, który znalazł się dwie pozycje niżej. Natomiast wśród seniorów triumfował Julez Chappaz z Francji, przed dwójką Włochów - Giacomo Gabriellim i Enrico Nizzim. Polacy odpadli zaś w eliminacjach.