PKO Ekstraklasa: Lech ratuje punkt w meczu z Arką

• Data publikacji: 19.12.2019, 22:27

Lech Poznań zremisował u siebie z Arką Gdynia - 1:1, w swoim ostatnim w 2019 roku meczu w PKO Ekstraklasie.

Faworytem tego meczu był Kolejorz i faktycznie od pierwszych minut prezentował się lepiej, zaś goście mieli olbrzymie problemy z wymianą choćby kilku podań. W 8. minucie, jeden z gospodarzy oddał groźny strzał z dystansu, ale Pavels Steinbors wyciągnął się jak struna i odbił piłkę poza linię końcową. Na dodatek, w 24. minucie, sytuacja Arki stała się bardzo zła, gdy z czerwoną kartką wyleciał z boiska Damian Zbozień za bezmyślny faul na duńskim snajperze Lecha. W końcówce powinno być - 1:0 dla miejscowych, ale strzał Gytkjaera fantastycznie zatrzymał łotewski bramkarz gdynian. Jednak niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i zemściły się w doliczonym czasie gry. Mateusz Młyński płasko dograł w pole karne, a Fabian Serrarens piętką skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron, podopieczni Dariusza Żurawia jeszcze bardziej zwiększyli intensywność swoich ataków, lecz bramka Arki nadal była jak zaczarowana. W 48. minucie Gytkjaer nie zdążył do idealnie zagranej futbolówki przez Tymoteusza Puchacza, a dwadzieścia minut później Adam Marciniak rozpaczliwie zablokował strzał Jakuba Modera. W 74. minucie, z dystansu uderzał rezerwowy Joao Amaral, ale znów kapitalnie spisał się Steinbors. Potem jednak był rzut rożny, po którym z bliska trafił Lubomir Satka, dając Lechowi remis. Poznaniacy do samego końca walczyli o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale wynik się już nie zmienił. Wprawdzie doskonałą okazję miał jeszcze Kamil Jóźwiak, ale na jego drodze stanął świetnie dysponowany tego wieczoru Steinbors.

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: 75' Satka 45+2' Ferrarens

Lech Poznań: van der Hart - Satka, Dejewski, Crnomarković, Kostevych - Jóźwiak, Muhar (55' Amaral), Moder (78' Tomczyk), Puchacz (82' Kamiński) - Jevtić, Gytkjaer

Arka Gdynia: Steinbors - Vejinović, Helstrup, Marić, Zbozień - Marciniak, Jankowski, Budziński (29' Danch), Nalepa (90+1' Busuladzić), Młyński (69' Wawszczyk) - Serrarens

Żółte kartki: 16' Puchacz, 18' Crnomarković - 16' Helstrup

Czerwona kartka: 25' Zbozień

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)