NHL: festiwal bramek w Phoenix

• Data publikacji: 20.12.2019, 13:44

Aż jedenaście spotkań odbyło się w hokejowej lidze NHL w nocy z czwartku na piątek. Najwięcej emocji zaś, dostarczył mecz w Phoenix, gdzie "Kojoty" mierzyły się z Minnesota Wild.

Arizona Coyotes 5:8 Minnesota Wild

Kessel, Chychrun (2), Ekman-Larsson, Keller - Donato, Foligno, Hartman, Staal, Hunt, Zuccarello, Suter, Kunin

Aż trzynaście bramek zobaczyli kibice zgromadzeni w Gila River Arena w Phoenix, gdzie Arizona Coyotes grali z Minnesota Wild. Pierwszy gol padł pod koniec pierwszej tercji, gdy prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Phil Kessel, wykorzystując dokładne dogranie od Taylora Halla. Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch szybkich trafień gości - Ryana Donato oraz Marcusa Foligno. W połowie tej części meczu, do remisu doprowadził jednak Jakob Chychrun, korzystając z przewagi liczebnej na lodzie. Hokeistów z Minnesoty nie satysfakcjonował ten rezultat i po skutecznych strzałach Ryana Hartmana oraz Erica Staala, kończyli tę tercję z prowadzeniem - 4:2. Ostatnia część zaczęła się podobnie jak poprzednia, lecz tym razem to miejscowi zadali dwa ciosy. Oliver Ekman-Larsson i ponownie Chychrun doprowadzili do kolejnego remisu. Odpowiedź "Wild" była natychmiastowa. Brad Hunt i Mats Zuccarello dali im ponowne prowadzenie. Clayton Keller szybciutko zmniejszył straty, ale to już było wszystko na co było stać "Kojoty". Później strzelali tylko przyjezdni - Ryan Suter i Luke Kunin, który ustalił wynik końcowy na - 8:5, strzałem do pustej bramki.