Biathlon - PŚ: triumf Eckhoff, dobry występ Kamili Żuk

• Data publikacji: 20.12.2019, 15:37

Tiril Eckhoff okazała się najlepsza na trasie sprintu we francuskim Annecy. Norweżki mimo jednego niecelnego strzału wyprzedziła na podium bezbłędne Francuzkę Braisaz i Czeszkę Davidovą. Z bardzo dobrej strony pokazała się Kamila Żuk, która z jednym pudłem zajęła 16. miejsce.

Eckhoff znakomicie rozpoczęła bieg i na pierwszych punktach pomiaru czasu zajmowała miejsce w czołowej trójce, jednak na pierwszym strzelaniu Norweżka raz nie trafiła w tarczę i przez to spadła na 24. miejsce. Na kolejnej rundzie Eckhoff ponownie zachwycała w biegu i z każdym metrem odrabiała stratę do bezbłędnych na pierwszym strzelaniu rywalek. Podczas swojej drugiej wizycie na strzelnicy Eckhoff była bezbłędna i na ostatnią rundę wybiegła jako druga, ze stratą około trzech sekund do Francuzki Justine Braisaz. Jak można się było spodziewać, Norweżka biegła rewelacyjnie i ostatecznie na mecie wyprzedziła Francuzkę o ponad sześć sekund. Trzecie miejsce zajęła bezbłędna dziś Czeszka Marketa Davidova.

Bardzo dobry występ ma za sobą także Kamila Żuk. Polka nie biegła rewelacyjnie na pierwszej rundzie i gdy przybiegła na pierwsze strzelanie zajmowała dopiero 57. miejsce, jednak po bezbłędnie wykonanym strzelaniu zanotowała awans na 31. pozycję. Na kolejnej rundzie biegła rewelacyjnie powoli przesuwając się w górę klasyfikacji. Gdy dobiegła do strzelnicy, aby po raz drugi wykonać strzelanie była 20. Niestety w pozycji stojącej Kamila raz się pomyliła, jednak mimo to awansowała na 18. miejsce. Na ostatniej rundzie Żuk również świetnie prezentowała się w biegu, przez co awansowała jeszcze o dwie pozycji i ostatecznie zajęła 16. miejsce. Słabiej spisały się nasze pozostałe dwie reprezentantki Kinga Zbylut z trzema karnymi rundami była 59., a Monika Hojnisz-Staręga również pomyliła się trzy razy i zajęła 61. miejsce, a więc nie zakwalifikowała się do biegu pościgowego.