PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonuje Śląsk w hicie kolejki

• Data publikacji: 20.12.2019, 20:05

Cracovia pokonała w hicie 20. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław - 2:0 i awansowała na pozycję wicelidera tabeli.

Pierwsze 45 minut na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie rozczarowało. Choć lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, to nie stworzyli zbyt wielu groźnych sytuacji pod bramką Śląska. Najbliżej był Tomas Vestenicky, który strzelał z obrębu pola karnego, lecz świetnie odbił piłkę Matus Putnocky. Sporo było za to dośrodkowań i fauli, o czym może świadczyć liczba żółtych kartek, ale po zespołach z samego "czuba" ligowej tabeli można było oczekiwać dużo więcej.

Po zmianie stron, do roboty wzięli się gospodarze, a w 57. minucie wyszli na prowadzenie. Piłka została dośrodkowana z rzutu rożnego, Putnocky źle ją wypiąstkował i trafiła pod nogi Vestenicky'ego, który strzelił do pustej bramki. Drugi cios, "Pasy" zadały na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Sergiu Hanca dograł futbolówkę z narożnika boiska wprost na głowę rezerwowego Rafaela Lopesa, a ten głową skierował ją do siatki. W doliczonym czasie gry, za niesportowe zachowanie, z boiska wyleciał rezerwowy wrocławian Filip Marković. Dzięki tej wygranej, Cracovia awansowała na pozycję wicelidera i tak też zakończy ten 2019 rok.

Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: 57' Vestenicky, 73' Lopes

Cracovia Kraków: Pesković - Helik, Dytyatev, Siplak (70' Wdowiak) - Rapa, Hanca, Gol, Lusiusz (70' Lopes), Pestka - Vestenicky (85' Piszczek), van Amersfoort

Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Golla, Puerto, Dankowski - Mączyński, Zivulić (79' Marković), Płacheta, Chrapek (14' Łabojko), Pich (65' Musonda) - Cholewiak

Żółte kartki: 38' Lusiusz, 44' Siplak, 65' Pestka, 68' Dytyatev - 20' Cholewiak, 25' Golla, 29' Puerto, 49' Zivulić

Czerwona kartka: 90+2' Marković

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)