PKO Ekstraklasa: osłabiona Korona wygrywa w Szczecinie

• Data publikacji: 20.12.2019, 19:59

Pogoń Szczecin przegrała u siebie z Koroną Kielce - 0:1 i tym niemiłym akcentem pożegnała się z własną publicznością w 2019 roku.

Faworytem tego meczu byli gospodarze i faktycznie, to oni prezentowali się lepiej od pierwszych minut tego spotkania. W 11. minucie bliski szczęścia był Michalis Manias, ale przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką bramki Korony. 60 sekund później, goście odpowiedzieli groźnym strzałem Mateja Pućko, ale świetnie interweniował Dante Stipica. W kolejnych minutach próbował jeszcze Santeri Hostikka, jednak bez powodzenia. Natomiast w samej końcówce zrobiło się bardzo nerwowo, gdyż Ognjen Gnjatić wszedł wyprostowanymi nogami w jednego z rywali, za co otrzymał żółtą kartkę. Jednak Tomasz Kwiatkowski obejrzał jeszcze całe to zdarzenie na VAR-ze i po chwili anulował "żółtko", pokazując Bośniakowi czerwoną kartkę.

Pięć minut po zmianie stron, grająca w "10" Korona, zdobyła gola. Matej Pućko wykorzystał nonszalanckie zagranie Tomasa Podstawskiego, ograł obrońcę i spokojnie strzelił wprost do szczecińskiej bramki. Chwilę później, szansę na podwyższenie wyniku miał Jakub Żubrowski, jednak nie trafił do celu. Piłkarze Kosty Runjaicia szukali okazji do wyrównania, lecz ostatecznie musieli pogodzić się z przykrą porażką na zakończenie 2019 roku.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: 50' Pućko

Pogoń Szczecin: Stipica - Stec, Triantafyllopoulos, Łasicki, Matynia - Podstawski (54' Wędrychowski), Hostikka (61' Frączczak), Listkowski (67' Dąbrowski), Kowalczyk, Spiridonović - Manias

Korona Kielce: Kozioł - Miletić, Tzimopoulos, Kovacević, Szymusik - Gardawski, Żubrowski, Gnjatić, Lioi (46' Radin) - Pućko, Pacinda (90' Jukić)

Żółte kartki: 41' Triantafyllopoulos - 90+3' Jukić

Czerwona kartka: 45+1' Gnjatić

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)