Biathlon - PŚ: trzecie zwycięstwo z rzędu Eckhoff

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.12.2019, 15:45

Tiril Eckhoff (Norwegia) odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w Pucharze Świata. Tym razem Norweżka triumfowała w biegu pościgowym w Annecy - Le Grand Bornand. Druga była jej rodaczka Ingrid Landmark Tandrevold, a trzecia Szwajcarka Lena Haecki.

Norweżka Tirli Eckhoff startowała do biegu pościgowego sześć sekund przed Francuzką Justine Braisaz i 20 przed Czeszką Marketą Dawidową. Eckhoff bardzo szybko biegła i bardzo dobrze strzelała. Zaliczyła po jednym pudle na pierwszym i trzecim strzelaniu. Pudłowały również jej główne rywalki i Norweżka z dużą przewaga sięgnęła po trzecie z rzędu zwycięstwo. Francuzka Braisaz spudłowała czterokrotnie i ostatecznie zajęła piąte miejsce. Znacznie gorzej poszło Dawidowej, która wypadła do trzeciej dziesiątki. Wykorzystała to druga z Norweżek Ingrid Landmark Tandrevold, która podobnie jak Eckhoff miała dwa pudła i zajęła drugie miejsce ze stratą 38 sekund do rodaczki. Podium uzupełniła Szwajcarka Lena Haecki, która również miała do pokonania dwie rundy karne, ale bardzo szybko strzelała i zaliczyła awans z 11. pozycji. Tuż za podium uplasowała się Włoszka Dorothea Wierer.

Słabo wypadły dziś Polki. Kamila Żuk startowała z 16. pozycji, ale dziś fatalnie strzelała. Polka popełniła aż siedem błędów i poskutkowało to spadkiem na 49. pozycję. Tylko dwa błędy na strzelnicy popełniła Kinga Zbylut, ale jej bieg nie był najlepszy i w ostatecznym rozrachunku uplasowała się na 45. miejscu.