Bundesliga: młody Holender dał Bayernowi zwycięstwo

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.12.2019, 17:27

W 17. kolejce Bundesligi Bayern Monachium pokonał 2:0 VfL Wolfsburg. Bawarczycy długo męczyli się i gole zdobyli dopiero w końcówce. Bohaterem został młody Joshua Zirkzee, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Drugiego gola dołożył Serge Gnabry.

Pierwsza połowa wyglądała jak prawie każdy mecz w wykonaniu Bayernu. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce i mieli dużą przewagę. Bawarczycy wypracowali sobie kilka groźnych sytuacji, ale żadnej nie wykorzystali. Wolfsburg cofnął się i starał się zamurować bramkę, czekając na swoją okazję z przodu. Bayern miał kilka obiecujących akcji. Bliski pokonania Koena Castelsa był Ivan Perisić po strzale głową, ale Belg bardzo dobrze interweniował. Strzałami z dystansu próbowali zaskoczyć rywala David Alaba i Thomas Mueller, jednak były to strzały niecelne, bądź dobrze interweniował Castels. Swoje sytuacje zmarnowali też Serge Gnabry, który z ostrego kąta posłał piłkę tuż obok słupka i Philippe Coutinho, który po podaniu Roberta Lewandowskiego przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Najlepszą okazję miał jednak Wolfsburg, a konkretnie Felix Klaus. Niemiec urwał się obrońcom i trafił wprost w Manuela Neuera. Z dystansu próbował natomiast Maximilian Arnold, ale uderzył nad poprzeczką.

W pierwszej akcji po przerwie Wolfsburg powinien strzelić gola. Jerome Roussilon zagrał wzdłuż pola bramkowego, a Jao Victor Santos Sa minimalnie nie sięgnął piłki, by wbić ją do pustej bramki. Wolfsburg bardzo dobrze bronił, Bayern nie był w stanie przebić się w pole karne rywala. Z dystansu bardzo groźnie uderzył Coutinho, jednak minimalnie niecelnie. Później gra się trochę zaostrzyła, obie drużyny popełniały dość proste błędy. W 81. minucie na dobrej pozycji przed szesnastką znalazł się Arnold. Po jego strzale i rykoszecie piłka minęła słupek bramki Neuera na centymetry. W 86. minucie, chwilę po pojawieniu się na murawie, Joshua Zirkzee wykorzystał podanie Muellera i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Młody Holender po raz drugi w ostatnich dniach uratował Bayern i zapewnił mu zwycięstwo. Trzy minuty później po zgraniu Lewandowskiego na 2:0 podwyższył Serge Gnabry. Bayern pomimo słabego meczu zgarnął trzy punkty.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)

Bramki: 86' Zirkzee, 89' Gnabry

Bayern: Neuer - Pavard, Martinez (45+3' Boateng), Alaba, Davies - Mueller, Kimmich, Coutinho (83' Zirkzee) - Gnabry (90+1' Dajaku), Lewandowski, Perisic

Wolfsburg: Casteels - Mbabu, Tisserand, Brooks, Rousillon - Guilavogui, Arnold, Steffen (67' Otavio), Schlager (57' Gerhardt), Santos Sa - Klaus (77' Weghorst)

Kartki: Kimmich, Mueller - Otavio, Arnold

Sędzia: Christian Dingert (Niemcy)