PKO Ekstraklasa: Lechia rozbita przez beniaminka

• Data publikacji: 21.12.2019, 17:18

Lechia Gdańsk przegrała u siebie na zakończenie 2019 roku z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Rakowem Częstochowa - 0:3.

Faworytem meczu byli gdańszczanie i to oni od pierwszych minut prezentowali się dużo lepiej. W 12. minucie, na strzał z dystansu, zdecydował się Sławomir Peszko, lecz trafił tylko w słupek. 180 sekund później bliski szczęścia był Rafał Wolski, ale jego uderzenie fantastycznie wybronił Jakub Szumski. Tak więc, do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron, beniaminek ruszył do ultra ofensywy, a efekty nadeszły w 58. minucie gry. Sędzia Lasyk podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Daniel Bartl, strzelając w samo okienko. Pięć minut potem,  Bartl zacentrowal w pole karne, a Sebastian Musiolik, głową podwyższył prowadzenie częstochowian. Siedem minut przed końcem, gwóźdź do trumny Lechii wbił Michał Skóras, który wykorzystał dośrodkowanie rezerwowego Jakuba Apolinarskiego. Tym samym, Biało-Zieloni zanotowali drugą z rzędu porażkę - 0:3 o kończą ten 2019 rok w minorowych nastrojach.