Kombinacja norweska - PŚ: Geiger przerwał passę Riibera

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.12.2019, 19:45

Niemiec Vinzenz Geiger triumfował w zawodach Pucharu Świata w Ramsau am Dachstein. Drugie miejsce zajął Norweg Jarl Magnus Riiber, który po raz pierwszy w sezonie nie wygrał zawodów. Podium uzupełnił Fabian Riessle (Niemcy). Punkt wywalczył Szczepan Kupczak.

Po skoku na czele znajdował się Noweg Espen Bjoernstad, który skoczył 96,5 metra. Miał on 32 sekundy przewagi nad swoim rodakiem i liderem PŚ Jarlem Magnusem Riiberem. Dominator tego sezonu w swojej próbie osiągnął 93 metry. Pół metra bliżej wylądował Austriak Franz-Josef Rehrl i tracił do lidera 39 sekund. Po 92 metry skoczyli kolejni Norwegowie Jens Luraas Oftebro i Kasper Moen Flatla, którzy byli sklasyfikowani na czwartym i piątym miejscu. W konkursie mieliśmy tylko jednego Polaka - Szczepana Kupczaka. Adam Cieślar nie przeszedł kwalifikacji. Kupczak po skoku na 87,5 metra był dwunasty ze stratą 1:12.

Wyniki po skokach

Różnice przed biegiem nie były duże. Czołowa trzydziestka mieściła się w minucie i 50 sekundach. Wiele do powiedzenia w dzisiejszych zawodach mieli zatem znakomici biegacze. Espen Bjoernstad nie utrzymał się na czele, został dogoniony i wyprzedzony przez czterech rywali, ostatecznie zajmując piąte miejsce. O zwycięstwo walczyli Jarl Magnus Riiber i Vinzenz Geiger. Na ostatnich metrach więcej sił zachował Geiger i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, przełamując serię Riibera. Trzecie miejsce zajął kolejny świetny niemiecki biegacz Fabian Riessle, który przekroczył linię mety zaledwie pięć sekund po zwycięzcy. Tuż za podium uplasował się Niemiec Eric Frenzel, popisując się znakomitym biegiem, dzięki któremu awansował z 25. pozycji na czwartą. Szczepan Kupczak do najlepszych stracił dwie minuty w samym biegu, ale zdołał się utrzymać w trzydziestce i wywalczył jeden punkt.