PKO Ekstraklasa: Merebaszwili zapewnia trzy punkty Nafciarzom

• Data publikacji: 21.12.2019, 20:08

Wisła Płock dobrze zakończyła 2019 rok. Nafciarze wygrali z Piastem Gliwice i tym samym wskoczyli do czołowej ósemki ligi. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Giorgi Merebaszwili.

Wisła Płock bardzo dobrze weszła w mecz i już w 16. minucie prowadziła po golu Giorgiego Merebaszwiliego. Gruzin opanował dośrodkowanie Dominika Furmana i z pola karnego uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od Sokołowskiego i rykoszetem trafiła do siatki. Poza strzelonym golem mecz był jednak bardzo wyrównany, a można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że to nawet Piast Gliwice jest minimalnie lepszą drużyną. Mistrz Polski tę niezłą pierwszą połowę przypieczętował w 35. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Gerard Badia. Hiszpan skorzystał z dośrodkowania Pietrowskiego i głową skierował piłkę do bramki. Gracze Waldemara Fornalika poczuli wówczas krew i starali się za wszelką cenę zdobyć drugą bramkę przed przerwą. Wisła Płock przetrwała jednak oblężenie własnej bramki i z ulgą potraktowała dźwięk gwizdka Pawła Gila, obwieszczającego przerwę.

Po zmianie stron Piast wytracił ten impet z końcówki pierwszej połowy. Niemniej jednak nadal oglądaliśmy ciekawe spotkanie, w którym dochodziło do wymiany ciosów. W 57. minucie skutecznie uderzył ponownie Giorgi Merebaszwili - Nafciarz popisał się indywidualną akcją, którą zakończył genialnym strzałem w okienko bramki. Bramkarz Piasta był bez szans przy tak pięknej bramce. Podopieczni Radosława Sobolewskiego po wyjściu na prowadzenie przytłoczyli rywali i nie pozwolili im na tak swobodne atakowanie jak w pierwszej części meczu. Tym samym gospodarze wygrali 2:1 i wskoczyli na 8. miejsce w tabeli. Pozostaną tam, jeśli Jagiellonia przegra z Górnikiem Zabrze.

Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Bramki: 16', 57' Merebaszwili - 35' Badia

Wisła: Dahne - Tomasik, Michalski, Uryga, Stefańczyk - Rasak, Merebaszwili (90+1' Sahiti), Furman, Ambrosiewicz (84' Garcia), Szwoch - Ricardinho (79' Nowak)

Piast: Plach - Pietrowski, Malarczyk, Korun, Kirkeskow - Milewski, Hateley, Sokołowski (61' Jodłowiec), Badia (80' Rymaniak) - Parzyszek (73' Tuszyński), Felix

Kartki: 24' Ricardinho - 25' Malarczyk, 46' Pietrowski

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)