PKO Ekstraklasa: Górnik rozbił Jagiellonię, choć ta miała dwa karne

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.12.2019, 23:00

Górnik Zabrze rozbił na własnym stadionie Jagiellonię Bialystok aż 3-0 w ostatnim meczu przed ziomową przerwą. Wszystkie bramki zdobyli Hiszpanie – dwie Igor Angulo, a jedną Jesus Jimenez. Zespół z Białegostoku kończył w osłabieniu i nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

Gospodarze atakowali od pierwszych minut i opłaciło im się to. Już w czwartej minucie piłkę do siatki posłał Igor Angulo. W sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim w słupek trafił Jesus Jimenez, jednak Angulo wyprzedził obrońców Jagielloni i dobił futbolówkę do pustej bramki. Po niespełna 20 minutach goście mieli doskonałą okazję do wyrównania. Z rzutu karnego chybił jednak Jesus Imaz. Dzięki temu do piłkarze Górnika zeszli do szatni w lepszych nastrojach.

W 59. minucie zabrzanie podwyższyli prowadzenie. Obrońcy Jagiellonii nieporadnie próbowali odebrać piłkę dryblującemu w polu karnym Angulo. Ten zdołał dograć do obiegającego Jimeneza, który z odległości mniejszej niż metr skierował piłkę w pustą przestrzeń między zdezorientowanym całą sytuacją Sandomierskim a słupkiem. Białostocczanie szukali bramki kontaktowej, jednak cuda w bramce wyczyniał Martin Chudy. Słowak popisywał się świetnym refleksem w wielu sytuacjach. Między innymi w 69. minucie, kiedy to w dość widowiskowy sposób obronił rzut karny wykonywany przez Tarasa Romanczuka. Szanse Jagiellonii przekreśliła w zasadzie sytuacja z 83. minuty, kiedy to drugą żółtą kartkę obejrzał Andrej Kadlec. W 86. minucie Angulo ostatecznie dobił osłabionych rywali. Ponownie w słupek, tym razem głową, uderzył Jimenez, a jego rodak znów stał tam gdzie powinien i nie miał najmniejszych problemów z celną dobitką.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Bialystok 3:0 (1:0)

Bramki: 4', 86' Angulo, 59' Jimenez

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza – Zapolnik (79' Manneh), Matuszek, Bainović (56' Ściślak), Jimenez – Wolsztyński (70' Matras), Angulo

Jagiellonia: Sandomierski – Kadlec, Arsenić, Kwiecień (46' Runje), Guilherme – Pospisil, Imaz, Romanczuk – Prikryl (71' Savković), Bida, Camara (83' Toporkiewicz)

Kartki: 53' Sekulić, 62' Zapolnik, 78' Matras – 10' Kwiecień, 48' Prikryl, 66', 83' Kadlec, 84' Sandomierski

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)