Serie A: Atalanta rozgromiła AC Milan

• Data publikacji: 22.12.2019, 14:19

Gorszego zakończenia roku kibice AC Milanu nie mogli sobie wyobrazić. Podopieczni Stefano Pioliego przegrali z Atalantą Bergamo 0:5.

Już od samego początku gospodarze z Bergamo zaznaczyli swoją dominację, bowiem w 10. minucie do siatki trafił lider drużyny - Alejandro Gomez. Argentyńczyk popisał się świetnym rajdem i jeszcze piękniejszym strzałem z ostrego kąta, trafiając w samo okienko bramki. Atalanta nie zamierzała jednak na tym poprzestawać. W 15. minucie w poprzeczkę uderzył Mario Pasalić, pod koniec pierwszej połowy z kolei Josip Ilicić zmusił do interwencji Gianluigiego Donnarummę. AC Milan z taką postawą wręcz prosił się o kolejne bramki. Do przerwy jednak nie zobaczyliśmy więcej goli.

Po zmianie stron Atalanta była już bezbłędna, a worek z bramkami rozwiązał Mario Pasalić w 60. minucie. Chorwat zbiegł ze skrzydła i mocnym strzałem po ziemi pokonał Donnarummę. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Josip Ilicić, który upokorzył dryblingiem Davide'a Calabrię, a następnie oddał mocny strzał na bramkę. Słoweniec kilka minut później powiększył swój dorobek strzelecki jeszcze piękniejszą bramką - uderzeniem zza pola karnego. Piłka szerokim łukiem minęła wszystkich zawodników i trafiła idealnie w okno bramki. Wynik w 84. minucie ustalił Luis Muriel. Kolumbijczyk w pojedynku sprinterskim wyprzedził obrońcę o kilka metrów, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Atalanta mocnym akcentem kończy 2019 rok. Zawodnicy z Bergamo zajmują obecnie 5. miejsce w Serie A. Dzisiejszy mecz zaś był idealnym podsumowaniem tej drużyny w przeciągu ostatnich miesięcy - gracze Gian Piero Gasperiniego w końcu słyną z bardzo atrakcyjnego stylu gry. AC Milan zaś został dziś na stadionie w Bergamo upokorzony. Rossoneri przy każdej bramce byli bezradni, a gdyby nie kilka niezłych interwencji Donnarummy, to wynik mógłby być jeszcze gorszy. Krzysztof Piątek wszedł na boisko dopiero w 65. minucie i niczym się nie wyróżnił.

Atalanta - AC Milan 5:0 (1:0)

Bramki: 10' Gomez, 61' Pasalić, 63', 72' Ilicić, 84' Muriel

Atalanta: Gollini - Djimsiti, Palomino, Toloi - Gosens, Malinovsky, de Roon, Castagne - Ilicić, Pasalić, Gomez

AC Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bennacer, Bonaventura - Suso, Calhanoglu, Leao
Kartki:
46' Castagne, 56' De Roon - 37' Musacchio, 44' Suso, 71' Romagnoli, 77' Kessie

Sędziował: F. La Penna