LaLiga: cenne zwycięstwo Los Colchoneros

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 22.12.2019, 18:30

Piłkarze Atletico Madryt zakończyli rok ligowym wyjazdowym zwycięstwem nad Betisem Sevilla 2:1 (0:0). Bramki dla drużyny ze stolicy Hiszpanii zdobyli Angel Correa i Alvaro Morata.

Zawodnicy z Madrytu w ostatnich tygodniach nie zachwycali, co przełożyło się na spadek w tabeli na miejsce niegwarantujące gry w Lidze Mistrzów. W zupełnie innych nastrojach do meczu przystępowali gospodarze. Piłkarze Betisu po katastrofalnym starcie sezonu zaczęli łapać wiatr w żagle, dzięki czemu przesunęli się ze strefy spadkowej w okolice czołowej dziesiątki.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu nie była porywająca. Zamiast konstruktywnych akcji, dominowała agresywna gra, która przekładała się na negatywny w odbiorze obraz gry. Jedyną wartą odnotowania akcją sprzed przerwy była okazja Alvaro Moraty z 37. minuty. Hiszpański snajper otrzymał piłkę w polu karnym rywali, ale piłka po jego strzale została sparowana przez golkipera Betisu na słupek.

Po przerwie gra się ożywiła. Mimo coraz większej przewagi Diego Simeone zdecydował się wpuścić na boisko Angela Coree za Thomasa Lemara. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. W 58. minucie fatalny błąd defensywy Betisu wykorzystał właśnie Correa. Po przejęciu piłki Argentyńczyk pobiegł w stronę pola karnego gospodarzy i pewnym strzałem pokonał interweniującego Roblesa. W 84. minucie wynik podwyższył Morata. Dla napastnika Atletico to siódme trafienie w tym sezonie. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Betisu zdobył Marc Bartra.

Dzięki wywalczonemu dzisiaj kompletowi punktów - Atletico powróciło do czołowej czwórki ligi. Betis 2019 rok zamyka na 12. miejscu. Obydwie ekipy powrócą do gry 4 stycznia.

Real Betis - Atletico Madryt 1:2 (0:0)

Bramki: 90+3' Bartra - 58' Correa, 84' Morata

Betis: Robles – Emerson, Feddal, Mandi (83' C. Tello), Moreno, Bartra - Canales, Guardado (70' Lainez), Fekir, Joaquin - Loren (60' B. Iglesias)
Atletico: Oblak – Lodi, Gimenez, Felipe, Trippier – Lemar (57' Correa), Partey, Herrera, Saul Niguez – Joao Felix (88' F. Llorente), Morata

Kartki: 51' Mandi, 80' Bartra - 42' Felix, 55' Partey, 67' Morata

Sędziował: J. Fernandez