Narciarstwo dowolne - PŚ: szwajcarsko-amerykańskie triumfy w big airze

• Data publikacji: 22.12.2019, 18:45

Szwajcarka Mathilde Gremaud oraz Amerykanin Alexander Hall wygrali w Atlancie zawody narciarskiego Pucharu Świata w konkurencji big airu.

Reprezentantka Szwajcarii - Mathilde Gremaud zwyciężyła wśród pań, otrzymując za swój występ od sędziów - 180.75 pkt. Drugą w łącznej klasyfikacji zawodów w Atlancie, koleżankę z kadry Giulię Tanno, wyprzedziła o dokładnie pięć punktów. Skład podium uzupełniła zaś Brytyjka Isabel Atkin, która uzyskała - 164.50 pkt.

W rywalizacji mężczyzn triumfował zawodnik gospodarzy - Alexander Hall z notą - 187.50 pkt. Drugi w klasyfikacji - Antoine Adelisse z Francji, stracił do zwycięzcy tylko punkt, zaś na najniższym stopniu podium stanął Kanadyjczyk Teal Harle - 185.25 pkt.

W klasyfikacji generalnej, przed ostatnimi zawodami, które odbędą się w lutym w czeskim Destne, prowadzą - Giulia Tanno oraz Birk Ruud.