Gwardia Opole melduje się w półfinale PGNiG Superligi

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 06.05.2018, 14:55

Gwardia Opole przegrała w rewanżowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze 23:25 (14:14). Mimo tego wyniku podopieczni Rafała Kuptela awansowali do półfinału PGNiG Superligi.

W pierwszym meczu tych drużyn Gwardziści wygrali u siebie 28:24. Wynik dawał im dużą przewagę przed rewanżowym starciem, ale jednocześnie w ich pamięci musiało pozostawać spotkanie z rundy zasadniczej, kiedy to Górnik wygrał u siebie aż trzynastoma bramkami. Opolanie nie zamierzali jednak odpuszczać i od początku pokazali, że przyjechali na Śląsk tylko w celu przypieczętowania awansu.

Początek spotkania należał do gości. Wynik szybko otworzył Siwak, a w ich bramce świetnie spisywał się Adam Malcher. Pierwszą bramkę stracili dopiero przy stanie 3:0. Kiedy wydawało się, że Zabrzanie łapią odpowiedni rytm i zaraz dogonią rywali, Opolanie ponownie powiększali przewagę. Olbrzymia w tym zasługa niezwykle skutecznego litewskiego kołowego Mindaugasa Tarcijonasa. W drugim kwadransie pierwszej połowy w bramce Górnika zaczął rozkręcać się Witkowski. Dzięki jego skutecznym interwencjom, a także wspaniałym bramkom z dystansu Tatarincewa i Glińskiego na tablicy wyników był pierwszy od początku meczu remis. Kolejne minuty minęły na wymianie ciosów, a zawodnicy obydwu ekip na przerwę schodzili przy wyniku 14:14.

Zabrzanie na początku drugiej połowy szybko ruszyli do ataku, zdobyli nawet pierwszą bramkę w tej części meczu, ale potem przytrafił im się przestój. Nie radzili sobie w ataku pozycyjnym, czesto popełniając przy tym błędy techniczne. Co gorsze w bramce rywali stał niesamowity dzisiaj Adam Malcher. Całą drugą połowę gonili wynik. Udało im się to dopiero w końcówce spotkania, które wygrali nawet 25:23. Ostatecznie nie wystarczyło to jednak na awans do półfinału PGNiG Superligi, bowiem przewaga wypracowana przez Gwardię w pierwszym meczu okazała się wystarczająca.

Gwardia Opole w półfinale zagra prawdopodobnie z Wisłą Płock. Aktualny wicemistrz Polski w swoim pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozbił ekipę Wybrzeża Gdańsk 36:25.

NMC Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 25:23 (14:14)

Pierwszy mecz: 28:24 dla Gwardii