Biało - czerwona Serie A: Stępiński bohaterem Hellasu

• Data publikacji: 24.12.2019, 13:26

Polscy napastnicy przeżywali miłe chwile w 16. kolejce Serie A. Arkadiusz Milik swój powrót na ligowe boiska okrasił golem dla Napoli, a Mariusz Stępiński zapewnił remis Hellasowi Werona w starciu z Torino.

Niezwykle skuteczny w tym sezonie jest Milik. Gdy były napastnik Ajaxu jest zdrowy strzela bramkę za bramką. W ostatnim grupowym meczu LM z Genk zdobył hat - tricka, a w 16. kolejce Serie A podtrzymał serię strzelecką, zdobywając gola z Parmą na 1:1. To spotkanie dla neapolitańczyków nie zakończyło się szczęśliwie, bowiem przegrali 1:2, ale Milik może być z siebie zadowolony. Oddał dwa uderzenia na bramkę, a także zaliczył trzy kluczowe podania. Mniej aktywny był Piotr Zieliński, który tak jak jego rodak rozegrał pełne 90 minut.

Powoli właściwy rytm zaczyna łapać Sampdoria Genua. Po bardzo dobrym meczu w Pucharze Włoch do wyjściowego składu genueńczyków wskoczył Karol Linetty. I odpłaca się szkoleniowcowi za zaufanie w najlepszy sposób z możliwych. Linetty zaliczył asystę przy zwycięskim trafieniu Manolo Gabbiadiniego w spotkaniu z Genoą i trzy punkty powędrowały do Sampdorii. Były pomocnik Lecha Poznań dodatkowo popełnił trzy faule, ale nie mają one żądnego wpływu na jego kolejny świetny 90-minutowy występ. Cieszy fakt, że po raz kolejny na murawie pojawił się Filip Jagiełło. Tym razem pomocnik Genoi zagrał od 66. minuty, a Thiago Motta dał mu szansę występu w prestiżowych derbach. Bartosz Bereszyński (Sampdoria) wciąż leczy kontuzję.

Bohaterem Hellasu został Mariusz Stępiński. Polski napastnik stracił miejsce w wyjściowym składzie werończyków, ale dał ważny argument swojemu trenerowi, że warto na niego stawiać. Stępiński wszedł na początku drugiej połowy i w 84. minucie strzelił bramkę dającą remis Hellasowi w spotkaniu z Torino. Były gracz Chievo mógł podwyższyć swój dorobek, ale nie wykorzystał drugiej okazji do zdobycia gola. Paweł Dawidowicz pauzował z powodu czerwonej kartki.

Łukasz Skorupski pomógł Bologny w odniesieniu zwycięstwa nad Atalantą Bergamo 2:1. Reprezentant Polski obronił cztery strzały i był pewnym punktem swojego zespołu. Przy straconej bramce nie miał żadnych szans. W pojedynku Juventusu z Udinese Calcio nie obejrzeliśmy niestety żadnego z biało - czerwonych. Wojciech Szczęsny nie zagrał z powodu kontuzji, natomiast Łukasz Teodorczyk nie podniósł się tym razem z ławki rezerwowych. Turyńczycy wygrali 3:1 po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo oraz jednej Leonardo Bonucciego. Dla Udinese Calcio honorowego gola w doliczonym czasie gry zdobył Ignacio Pusetto.

0:0 zakończyło się spotkanie pomiędzy AC Milan, a Sassuolo. Krzysztof Piątek przebywał na murawie do 78. minuty i w tym czasie oddał dwa celne strzały oraz dwukrotnie popisał się kluczowymi podaniami. Niemniej włoskie media znowu zarzucały polskiemu napastnikowi brak skuteczności, choć był aktywny i pracował na dobro zespołu.

Tylko Thiago Cionek (SPAL) z trójki biało - czerwonych pojawił się na boisku w starciu z AS Romą. Polski obrońca rozegrał pełne 90 minut, popełnił cztery faule, ale też zanotował 12 przechwytów. Niestety nie pomogło to jego drużynie, bowiem lepsi okazali się rzymianie, wygrywając 3:1. Bartosz Salamon spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a Arkadiusz Reca nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Kolejny świetny mecz w barwach Fiorentiny rozegrał Bartłomiej Drągowski. Polski golkiper uratował remis "Violi" w pojedynku z Interem Mediolan, broniąc pięć strzałów i popisując się dwoma kluczowymi interwencjami m.in. przy uderzeniu Romelu Lukaku.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari) nie podniósł się z ławki rezerwowych w meczu z Lazio Rzym. Jego koledzy po dramatycznym spotkaniu ulegli rzymianom 1:2, tracąc bramę w ostatnich sekundach.