Premier League: zaskakująca porażka Chelsea z Southampton

• Data publikacji: 26.12.2019, 17:51

Chelsea sensacyjnie przegrała z Southampton 0:2 na Stamford Bridge. Gole dla Świętych zdobyli Michael Obafemi i Nathan Redmond.

Spotkanie przez długi czas toczyło się w ślimaczym tempie. Obie drużyny pozostały chyba w świątecznym, spokojnym, pokojowym nastroju. Piłka głównie przebywała pod nogami graczy Chelsea, którzy jednak mieli ogromne kłopoty z wejściem w tercję przeciwnika. Southampton zaś od samego początku pokazało, jak chce grać na Stamford Bridge - czekało na ewentualne kontry, w pierwszej kolejności zabezpieczając tyły. Na dodatek Święci już w pierwszej połowie starali się kraść jak najwięcej czasu. Sędzia Jonathan Moss w końcu dostrzegł tę grę na zwłokę i w 30. minucie pokazał Ryanowi Bertrandowi żółtą kartkę. Chelsea mimo to nie potrafiła przebić obrony rywala, co nieoczekiwanie w 31. minucie zrobiło Southampton. Piłkę w okolicach pola karnego otrzymał Michael Obafemi, zwiódł zarówno Tomoriego jak i Zoumę i pięknym strzałem z około 16 metrów pokonał Kepę Arrizabalagę. The Blues pod koniec pierwszej połowy tylko w teorii starali się o gola wyrównującego. W rzeczywistości gospodarze nie wykreowali sobie ani jednej groźnej sytuacji, dlatego do szatni zeszli z jednobramkową stratą.

W przerwie Frank Lampard zdecydował się na drastyczną zmianę - z formacji 3-4-3 przeszedł na 4-3-3, ściągając z boiska Kurta Zoumę i wprowadzając Masona Mounta. Młody Anglik od razu zrobił różnicę i już w 46. minucie wykreował sytuację Tammy'emu Abrahamowi, który jednak trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później zaś Callum Hudson-Odoi oddał ciekawy strzał z dystansu. Piłka przeleciała jednak kilka centymetrów nad poprzeczką. Southamton grało jednak na tyle cierpliwie, że co jakiś czas tworzyło sobie całkiem niezłe sytuacje, tak jak to miało miejsce w 65. minucie, kiedy Nathan Redmond stanął oko w oko z Kepą Arrizabalagą. Hiszpan jednak powstrzymał średni strzał Anglika. Gracze Franka Lamparda wraz z upływem czasu coraz bardziej się frustrowali i otrzymywali kartkę za kartką w drugiej połowie. Nerwową atmosferę u gospodarzy wykorzystali momentalnie Święci, którzy w 73. minucie trafili do siatki po raz drugi. Tym razem strzelcem został Nathan Redmond, który lekkim lobem pokonał Kepę. Chelsea zaś niejednokrotnie w tym sezonie nie potrafiła odmienić losów spotkania i dzisiaj to również się nie zmieniło. Tym samym The Blues przegrali 0:2 z Southampton.

Chelsea - Southampton 0:2 (0:1)

Bramki: 31' Obafemi, 73' Redmond

Chelsea: Kepa - Zouma (46' Mount), Tomori, Rudiger - Emerson, Kante, Jorginho, Azpilicueta - Hudson-Odoi (67' Pulisic), Willian (84' Willian), Abraham

Southampton: McCarthy - Soares, Bednarek, Stephens, Bertrand - Armstrong (86' Romeu), Ward-Prowse, Hojbjerg, Redmond - Adams (80' Boufal), Obafemi (69' Ings)

Kartki: 58' Jorginho, 62' Kante, 62' Tomori - 30' Bertrand, 90+5' Bertrand

Sędziował: Jonathan Moss