Matkowski w półfinale w Stuttgarcie

• Data publikacji: 14.06.2018, 15:30

Marcin Matkowski i Robert Lindstedt pokonali białorusko-austriacką parę Max Mirnyi/Philipp Oswald 6-3 6-4 i awansowali do półfinału turnieju ATP na trawiastych kortach w Stuttgarcie.

Matkowski i Lindstedt znakomicie rozpoczęli pojedynek, najpierw wygrywając własne podanie, następnie przełamując swoich rywali, a potem ponownie wygrywając gema przy własnym serwisie, przez co polsko-szwedzka para prowadziła 3-0. Przewaga wywalczona na początku spotkania wystarczyła Matkowskiemu i Lindstedowi do zwycięstwa w pierwszym secie 6-3.

Drugi set był bardziej wyrównany. Pierwsze cztery gemy wygrali serwujący, w związku z czym mieliśmy remis 2-2. Przełomowy jak się okazało później był gem piąty, w którym Matkowski i Lindstedt przełamali Mirnyia i Oswalda. Polak i Szwed do końca seta pilnowali swojego serwisu i nie dali przełamać się swoim rywalom, dzięki czemu wygrali drugiego seta 6-4 i tym samym awansowali do półfinału.

Marcin Matkowski/Robert Lindstedt (Polska/Szwecja) - Max Mirnyi/Phipipp Oswald (Białoruś/Austria) 6-3 6-4