Premier League: Czerwone Diabły podbiły Turf Moor

• Data publikacji: 28.12.2019, 22:57

Manchester United po dwóch golach w końcówkach połów wygrał 2:0 z Burnley na Turf Moor. Tym samym Czerwone Diabły są już tylko o jeden punkt od czołowej czwórki ligi.

To nie było efektowne widowisko. Burnley to drużyna, która nie słynie z widowiskowych potyczek, zwłaszcza gdy na ich stadion przyjeżdża drużyna z góry tabeli. Podopieczni Seana Dyche'a więc od początku ustawili jak najszczelniejszą obronę i czekali na rozwinięcie się sytuacji. Mimo to Manchester United od czasu do czasu zagrażał bramce Nika Pope'a, jednak nie na tyle, by pokonać angielskiego bramkarza. Impas przełamała... sama defensywa Burnley, bowiem na własnej połowie piłkę stracił Charlie Taylor. Futbolówkę przejął Andreas Pereira, dograł w pole karne do Anthony'ego Martiala, a Francuz dopełnił wszelkich formalności. Dzięki swojemu napastnikowi Czerwone Diabły schodziły na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry przeszedł lekką transformację. Gospodarze nie bronili się już tak zawzięcie, a nawet oddawali strzały na bramkę, co nie zdarzało im się w pierwszej połowie. Mimo to nadal to było za mało, by pokonać Davida de Geę. W 76. minucie z rzutu wolnego spróbował Johann Gudmundsson, ale również jego próba minęła się z celem. Nerwowa końcówka zaś obfitowała w żółte kartki, które sędzia Michael Dean pokazywał hurtem - w doliczonym czasie gry kartoniki obejrzało aż trzech graczy United. Największe opanowanie zachował jednak Marcus Rashford - młody Anglik otrzymał podanie od Daniela Jamesa, pomknął na spotkanie z Pope'em i chwilę później strzelał już do niemal pustej bramki. Tym samym ustanowił wynik spotkania, a jego drużyna wraca do Manchesteru z kolejnymi trzema punktami.

Burnley - Manchester United 0:2 (0:1)

Bramki: 44' Martial, 90+5' Rashford

Burnley: Pope - Taylor, Mee, Tarkowski, Bardsley - McNeil, Cork (87' Brady), Westwood, Hendrick (59' Rodriguez) - Barnes (68' Gudmundsson), Wood

Manchester United: de Gea - Young, Lindelof, Maguire, Williams - Fred, Matić, James, Pereira (73' Lingard), Rashford - Martial (89' Shaw)

Kartki: 23' Bardsley, 61; Mee, 71' Taylor, 89' McNeil - 90+2' Williams, 90+4' Fred, 90+4' Lingard

Sędziował: Michael Dean