Premier League: Arsenal gubi punkty w końcówce, Chelsea górą w derbach

• Data publikacji: 29.12.2019, 16:59

Arsenal przegrał w derbach Londynu Chelsea 1:2 (1:0), chociaż długo prowadził po bramce Pierre-Emericka Aubameyanga w 13. minucie.

Zawodnicy Mikela Artety już od samego początku starali się przejąć inicjatywę. Dłużej znajdowali się przy piłce i starali się atakować. W dziesiątej minucie groźnie było jednak pod ich bramką. Po rzucie wolnym dla Chelsea bezbłędnie interweniował jednak Leno. Chwilę później Kanonierzy objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową z pięciu metrów skierował piłkę do bramki Aubameyang. Stracony przez przyjezdnych gol wcale nie sprawił, że ruszyli do odrabiania strat. "The Blues" niewiele oferowali w ofensywie, ograniczając się głównie do średniej jakości dośrodkowań z bocznych sektorów boiska.

Po zmianie stron gra przyjezdnych wyglądała nieco lepiej, choć w dalszym ciągu niewiele do roboty miał Leno. Aktywni wśród "The Blues" byli przede wszystkim Willian i Abraham, ale ich wysiłki to było za mało, aby sforsować dobrze zorganizowana tego dnia defensywę Arsenalu. Tak była niemal do samego końca. Niemal, ba na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Jorginho. Gospodarze nie zdołali się otrząsnać po stracie pierwszego gola, a po chwili już przegrywali. Tammy Abraham bezbłędnie wykorzystał zagranie Williana w pole karne i zapewnił Chelsea trzy punkty.

Zwycięstwo Chelsea sprawiło, że dystansu pomiędzy obydwiema ekipami zwiększył się do jedenastu "oczek". Nieciekawie wygląda sytuacja Arsenalu, który obecnie dopiero dwunaste miejsce w tabeli.

Arsenal - Chelsea 1:2 (1:0)

Bramki: Aubameyang (13') - Jorginho (83'), Abraham (87')

Arsenal: Leno – Maitland-Niles, Chambers (23' Mustafi), David Luiz, Saka – Guendouzi, Torreira – Nelson (86' Pepe), Özil (76' Willock), Aubameyang (K) – Lacazette

Chelsea: Arrizabalaga – Rüdiger, Zouma, Tomori (59' Lamptey) – Azpilicueta (K), Kanté, Kovačić (70' Hudson-Odoi), Emerson (34' Jorginho) – Willian, Mount – Abraham

Żółte kartki: Guendouzi, Luiz, Torreira, Lacazette, Maitland-Niles - Mount, Kante, Rudiger, Jorginho

Sędziował: Craig Pawson