NHL: wielkie emocje na Florydzie i zwycięstwo Panthers

• Data publikacji: 30.12.2019, 12:15

W nocy rozegrano 10 meczów w amerykańskiej NHL. Zdecydowanie najciekawiej było na Florydzie, gdzie Panthers podejmowali Montreal Canadiens. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 6:5.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po niespełna 7. minutach prowadzili już 2:0. Kilka minut później, grając w przewadze, Canadiens trafili kontaktowego gola. Tuż po starcie drugiej tercji goście błyskawicznie zdobyli dwie bramki, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 3:2. Zaraz po tym Panthers znów strzelili i był remis. Nie utrzymał się on jednak do przerwy, bowiem Huberdeau (Panthers) strzelając dwa gole w krótkim odstępie czasu wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Niecałą minutę po rozpoczęciu 3. tercji gospodarze zdobyli jeszcze jednego, ostatniego już w tym meczu gola. Canadiens zdołali jeszcze pokonać bramkarza gospodarzy dwukrotnie, ale ostatecznie to Florida Panthers zwyciężyli ten mecz 6:5.

Florida Panthers - Montreal Canadiens 6:5 (2:1; 3:2; 1:2)

Acciari, Barkov (2), Huberdeau (2), Matheson - Tatar, Petry, Domi, Kotkaniemi, Weber

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 4:1 (1:0; 1:1; 2:0)