NHL: 2019 rok w najlepszej lidze świata zakończony

• Data publikacji: 01.01.2020, 11:10

Ostatniego dnia grudnia nie zabrakło emocji związanych z ligą NHL. W jednym ze spotkań New Jersey Devils wygrali u siebie po rzutach karnych 3:2 z Boston Bruins.

Mecz w Prudential Center lepiej rozpoczęli Boston Bruins. W pierwszej tercji, w przewadze dla gości trafił Brad Marchand, zdobywając swoje 20. trafienie w sezonie. Bruins objęli prowadzenie 2:0 po bramce Joakima Nordstroma. New Jersey Devils wyrównali za sprawą Blake'a Colemana i Jespera Bratta. Tym samym doprowadzili do dogrywki, w której zabrakło trafień. Do rozstrzygnięcia było potrzebnych aż 6 serii rzutów karnych. Zwycięskie trafienie dla Devils w swoim 400. meczu w lidze zanotował Damon Severson. Dla ekipy z New Jersey to dopiero 14. wygrana w sezonie. Obydwie ekipy są na odrębnych biegunach tabeli Konferencji Wschodniej. Devils zajmują przedostatnie 15. miejsce, a Bruins są na 2. pozycji. Zespół z Bostonu traci tylko punkt do Washington Capitals. Stołeczna ekipa poniosło drugą porażkę z rzędu. Przegrali bowiem 3:4 z New York Islanders. Po dwie bramki strzelili Casey Cizikas (Islanders) i Jewgienij Kuzniecow (Capitals). Bohaterem zwycięskiego zespołu był bramkarz Siemion Warłamow, który obronił 36 strzałów, z czego 18 w trzeciej tercji.

Serię 8 zwycięstw St.Louis Blues przerwali Arizona Coyotes. Hokeiści z Arizony wygrali 3:1 z liderami Konferencji Zachodniej i sami zajmują w niej 5. pozycję. Najwięcej bramek padło w Edmonton. Oilers szybko objęli prowadzenie 6:0 w meczu z New York Rangers i po 40 minutach wygrywali 6:1. Sprawa zwycięstwa nie było jednak rozstrzygnięta do samego końca, bo Rangers w ostatniej tercji doprowadzili do wyniku 5:6. Ostatecznie zespół z Edmonton triumfował 7:5. Hattrick dla Oilers zaliczył James Neal.

Edmonton Oilers - New York Rangers 7:5 (3:0, 3:1, 1:4)
Los Angeles Kings - Philadelphia Flyers 5:3 (4:0, 0:1, 1:2)
Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Arizona Coyotes - St.Louis Blues 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Calgary Flames - Chicago Blackhawks 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Detroit Red Wings - San Jose Sharks 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 4:7 (1:1, 1:2, 2:4)
Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
New Jersey Devils - Boston Bruins 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 2:1)
Washington Capitals - New York Islanders 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) - mecz rozegrany dzień wcześniej