Dart - MŚ: znamy pierwszego mistrza świata 2020

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 01.01.2020, 21:04

Peter Wright został mistrzem świata 2020 w darta. Szkot w finale pokonał 7:3 obrońcę tytułu - Michaela van Gerwena, zdobywając swój pierwszy tytuł w karierze.

Dzisiejszy finał był rewanżem za potyczkę o tytuł z 2014 roku, kiedy to van Gerwen zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata, pokonując Wrighta 7:4. Przed tym spotkaniem to również van Gerwen był faworytem, mając zdobyć swój czwarty tytuł, ale tak się nie stało.

Od początku spotkania Wright grał bardzo dobrze, wygrywając pierwszego seta, a w drugim przełamując rywala, dzięki czemu prowadził już 2:0. Jednak po przerwie zobaczyliśmy odmienionego obrońcę tytułu. Holender zagrał fenomenalnego trzeciego seta, którego zaakończył ze średnią ponad 120 punktów, a później dołożył wygraną czwartą partię i zrobiło się 2:2. Momentem przełomołym w meczu była chyba sytuacja z piątego seta, kiedy to van Gerwen powinien wyjść na prowadzenie 3:2, ale nie wykorzystał sześciu lotek na podwójną, co wykorzystał Wright, wygrywając tego seta.

Od stanu 3:2 faworyt spotkania wygrał już tylko jedną partię, a Szkot z każdą kolejną lotką grał jeszcze lepiej. Tym samym Wright wygrał 7:3, zdobywając po raz pierwszy tytuł mistrza świata i zostając drugim, po Garym Andersonie, Szkotem, który dokonał tej sztuki.

Przypomnijmy, że w turnieju brał udział również Polak - Krzysztof Ratajski, który w 3. rundzie przegrał 3:4 z późniejszym półfinalistą Nathanem Aspinallem.

Michael van Gerwen - Peter Wright 3:7