NBA: zwycięstwa liderów konferencji

• Data publikacji: 02.01.2020, 10:00

Liga NBA rozpoczęła nowy rok czterema meczami. O zwycięstwo sięgnęli liderzy konferencji Milwaukee Bucks i Los Angeles Lakers.

W Milwaukee Bucks lider Konferencji Wschodniej podejmował Minnesota Timberwolves. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 7:0. W drugiej kwarcie Bucks dogonili rywali. Potem to gospodarze mieli nieznaczną przewagę, ale spotkanie było wyrównane do samego końca. W ostatniej akcji meczu Timberwolves mogli wyrównać, ale ostatecznie przegrali 104:106. Bucks ponownie do zwycięstwa poprowadził Janis Andetokunmbo, który rzucił 32 punkty. Ekipa z Milwaukee zdecydowanie prowadzi na Wschodzie z bilansem 31-5.

Wygrał także najlepszy zespół Konferencji Zachodniej. Los Angeles Lakers rozpoczęli mecz z Phoenix Suns od prowadzenia po pierwszej kwarcie 43:17. Dopiero w ostatniej odsłonie gry goście zmniejszyli różnicę do 10 punktów i przegrali 107:117. Triple-double zanotował LeBron James. Koszykarz Lakers zdobył 31 punktów oraz miał 13 zbiórek i 12 asyst. Piątą porażkę z rzędu ponieśli Portland Trail Blazers, którzy ulegli 93:117 New York Knicks. Przedostatnia ekipa na Wschodzie sięgnęła po trzecie zwycięstwo z rzędu. Orlando Magic wygrali 122:101 z Washington Wizards.

Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 106:104
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 117:107
New York Knicks - Portland Trail Blazers 117:93
Washington Wizards - Orlando Magic 101:122