PHL: szczęśliwe zwycięstwo Re-Plast Unii w Toruniu

• Data publikacji: 03.01.2020, 22:10

Dziś odbyło się kolejne pięć spotkań w ramach 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Najciekawiej było w Toruniu oraz w Katowicach. W grodzie Kopernika KH Energa minimalnie uległa Re-Plast Unii Oświęcim, zaś w stolicy Śląska od "GieKSy" lepsza okazała się Comarch Cracovia.

Z Tor-Toru - Antoni Zgliński

Mecz w Toruniu znakomicie rozpoczęli gospodarze. Pierwszą bramkę zdobyli niecałe dwie minuty po rozpoczęciu meczu, a tym, który uszczęśliwił kibiców był Michał Kalinowski. Torunianie nie przestawali atakować bramki rywali, lecz brakowało im skuteczności. Kilka minut przed końcem pierwszej tercji goście wyrównali za sprawą Czecha Radka Meidla. Druga część spotkania nie przyniosła nam bramek, pomimo wielu okazji do pokonania Saundersa. Torunianie rozgrywali bardzo dobre spotkanie, lecz nie potrafili skutecznie kończyć akcji. Hokeistom Energii czasem brakowało celności, a czasem Kanadyjczyk fenomenalną interwencją ratował Unię przed utratą bramki. Ostatecznie po jeszcze jednej bramce gości to Re-Plast Unia Oświęcim zwyciężyła to spotkanie, chociaż zdaniem wielu niezasłużenie. Warto dodać, iż jest to już 6. porażka torunian różnicą zaledwie jednej bramki w tym sezonie.

Równie ciekawie było w Katowicach, gdzie do samego nie było wiadomo kto wygra. Po pierwszej tercji to zawodnicy "GieKSy" prowadzili 1:0 dzięki bramce Filipa Starzyńskiego. W drugiej jednak Michal Vachovec wyrównał, co zapewniało ogromne emocje w ostatniej części spotkania. Obaj bramkarze nie mieli ani chwili by odetchnąć. Na prowadzenie wyszli w końcu hokeiści Cracovii, a strzelcem bramki był kolejny z Czechów Jiri Gula. Długo się krakowianie jednak nie nacieszyli prowadzeniem, bowiem chwilę później Jussi Makkonen sprawił, że było 2:2. Kolejną i jednocześnie ostatnią w tym meczu bramkę zdobył Marek Tvrdon (Cracovia). Zwycięstwo 3:2 pozwoliło ekipie Cracovii wskoczyć na 5. miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co ich dzisiejsi rywale.