Koszykówka - VTB: zwycięstwo Stelmetu w Tallinnie

• Data publikacji: 05.01.2020, 18:50

Stelmet Zielona Góra wygrał na wyjeździe 92:70 z BC Kalev/Cramo w meczu ligi VTB. To piąte zwycięstwo polskiej drużyny w tym sezonie rozgrywek.

W Tallinnie spotkały się dwa zespoły ze środka tabeli ligi. Do tego był to jeden z nielicznych meczów, kiedy grały drużyny spoza Rosji. Od samego początku gry widać było, że Stelmet jest mocną drużyną. Polski zespół szybko objął prowadzenie 9:1. Po kilku minutach koszykarze Kalevu wyszli na 12:11, a pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18. Przełomowym momentem gry był początek drugiej odsłony gry. Wówczas podopieczni Żana Tabaka od stanu 20:20 zdobyli 8 punktów z rzędu. Do przerwy polski zespół prowadził 45:39.

W trakcie trzeciej kwarty drużyna z Zielonej Góry miała już ponad 10 punktów przewagi nad estońskim rywalem. Stelmet powiększał różnicę i pewnie wygrał 92:70. Polska drużyna sięgnęła po piąte zwycięstwo i zajmuje 9. miejsce w tabeli, wyprzedzając dzisiejszego rywala. Świetnie zaprezentowali się dzisiaj podkoszowi Stelmetu. Drew Gordon zdobył 21 punktów, a Ivica Radić dwa punkty mniej.

BC Kalev/Cramo - Stelmet Zielona Góra 70:92 (18:18, 21:27, 13:13, 18:24)