PGNiG Superliga kobiet: koszalinianki blisko sensacji

• Dodał: Natalia Pawlikowska
  • Data publikacji: 05.01.2020, 23:11

Po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej rozgrywanymi mistrzostwami świata, na parkiety powróciły piłkarki ręczne polskiej Superligi. Blisko sprawienia sensacji na początku roku był zespół z Koszalina, który dopiero po karnych przegrał z Lubinem.

Podopieczne Anity Unijat dobrze rozpoczęły ten pojedynek, bo od wyrównanego stanu rywalizacji (9:9). Wszystko układało się po myśli gospodyń do mniej więcej 15. minuty. Wtedy przydarzył im się przestój, który kosztował je niekorzystny wynik na przerwie 12:15. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły lubinianki, które raz po raz trafiały do bramki rywalek. Świetnie spisywała się Daria Zawistowska. Wydawało się, że Metraco pewnie idzie po swoje, prowadząc już nawet 25:19. Jednak nic bardziej mylnego - zespół z Koszalina wykorzystał przewagę liczebną na boisku i odrabiał powoli straty (26:28). Po chwili na tablicy świetlnej widniał rezultat 29:29 i to zaledwie na kilka minut przed końcem spotkania. W ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę remisu i rzutów karnych zdobyła Hanna Rycharska i wszystko się mogło jeszcze zdarzyć (32:32). Jednak z linii siódmego metra znacznie lepsze okazały się lubinianki, które wygrały 4:2.

W Lublinie tamtejszy MKS podejmował drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego. Gospodynie były mało gościnne, bo rozpoczęły ten pojedynek od prowadzenia 5:1. Dopiero w kolejnych akcjach, Piotrcovia uszczelniła swoją defensywę, co pozwoliło na zmniejszenie różnicy do jednego trafienia. Jednak mistrzynie Polski wzięły sprawy w swoje ręce i po 30. minutach prowadziły 9:5. Po przerwie Lublin kontrolował losy meczu, wygrywając ostatecznie 22:13.

Młyny Stoisław Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 32:32 k. 2:4 (12:15)

MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5)

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:14)

EKS Start Elbląg - EUROBUD JKS Jarosław 28:33 (14:15)