Udane ropoczęcie turnieju w Madrycie przez Alicję Rosolską

• Data publikacji: 06.05.2018, 15:15

Alicja Rosolska, w parze z Abigail Spears, pokonała parę Lara Arruabarena-Vecino/Katarina Srebotnik w 1. rundzie turnieju WTA Mutua Madrid Open.

Alicja Rosolska i Abigail Spears pokazały, że potrafią utrzymać nerwy na wodzy broniąc sześć piłek setowych w 1. secie spotkania. Polka i jej partnerka długo wchodziły w mecz. Dopiero od stanu 3:5 dla rywalek, Ala i Abigail zaczęły grać skutecznie przy siatce, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie.

Drugi set rozpoczął się od przełamania dla pary słoweńsko-hiszpańskiej. Rosolska i Spears jednak szybko zabrały się do odrabiania strat, co zaowocowało odłamaniem rywalek i wyjściem na prowadzenie. W kolejnych gemach dominowały serwujące, aż do stanu 6:5 dla pary Rosolska/Spears. Gem 12. okazał się decydujący dla losów całego spotkania. Serwująca Srebotnik nie wytrzymała presji i to rywalki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 7:5 w drugiej partii oraz w całym meczu 7:5 7:5.

W II rundzie polsko-amerykański debel zmierzy się z rozstawionymi z numerem 8. Hao-Ching Chan i Zhaoxuan Yang.

Gra podwójna

Alicja Rosolka/Abigail Spears - Lara Arruabarrena-Vecino/Katarina Srebotnik 7:5 7:5