NHL: dziesięć goli w starciu Toronto z Edmonton

• Data publikacji: 07.01.2020, 13:14

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyły się tylko cztery mecze hokejowej ligi NHL. Emocji jednak nie brakowało, a najwięcej było ich w meczu Toronto Maple Leafs z Edmonton Oilers.

Toronto Maple Leafs 4:6 Edmonton Oilers

Spezza, Gauthier, Engvall, Matthews - Klefbom, Nurse, Yamamoto, Chiasson, Draisaitl, McDavid

Aż dziesięć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni tej nocy w Scotiabank Arenie w Toronto. Niestety dla nich, Maple Leafs przegrali z Oilers - 4:6. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej tercji, dzięki trafieniu Oscara Klefboma. Na początku kolejnej odsłony, hokeiści z Edmonton dołożyli dwa następne gole, a na listę strzelców wpisywali się Darnell Nurse oraz Kailer Yamamoto. Chwilę potem, bramkę dla miejscowych zdobył Jason Spezza, wykorzystując dogranie od Pierre'a Engvalla. Podrażnieni stratą gola Oilers, ponownie skutecznie zaatakowali, tym razem za sprawą Alexa Chiassona. Końcówka tej tercji należała jednak do gospodarzy, którzy zniwelowali straty do jednej bramki, dzięki trafieniom Frederika Gauthiera i Engvalla. W ostatniej części spotkania przyjezdni zadali jeszcze dwa ciosy, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo. Najpierw, grę w przewadze liczebnej wykorzystał Leon Draisaitl, a potem trafił Connor McDavid. Maple Leafs zdołali odpowiedzieć tylko golem Austona Matthewsa i ostatecznie przegrali - 4:6.