Hokej - MŚ U18: wyczekiwane zwycięstwo na koniec

• Data publikacji: 08.01.2020, 19:46

W swoim ostatnim meczu hokejowych Mistrzostw Świata do lat 18, w dywizji 1B, Polki wygrały wreszcie, gromiąc Brytyjki - 5:1.

Polska : Wielka Brytania (0:0, 0:2, 3:1)

Sikorska (2), Zielińska, Patla, Schramm - Morrison

Polscy kibice wreszcie doczekali się zwycięstwa naszych młodych dziewczyn, które na zakończenie katowickiego turnieju wysoko ograły rówieśniczki z Wielkiej Brytanii - 5:1. Pierwsza tercja nie zapowiadała jednak tylu emocji i przede wszystkim goli, gdyż zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie, dała o sobie znać najlepsza nasza zawodniczka - Wiktoria Sikorska, która popisała się dubletem i po dwóch tercjach prowadziliśmy - 2:0. Na początku ostatniej części, na - 3:0, podwyższyła Zielińska, ale kilka chwil potem, gola dla rywalek zdobyła Morrison. Ostatnie słowo należało jednak do Biało-Czerwonych, a konkretnie do Vanessy Patli oraz Igi Schramm, które ustaliły wynik końcowy na - 5:1.