Superpuchar Hiszpanii: efektowne gole Kroosa i Modricia, Real w finale
youtube.com

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 08.01.2020, 21:56

Real Madryt wysoko wygrał z Valencią w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Królewscy po golach Kroosa, Isco i Modricia mogą cieszyć się z awansu do finału.

Przypomnijmy, że jest to pierwsza edycja Superpucharu Hiszpanii w nowym formacie. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn z iberyjskiego kraju pojechali do Arabii Saudyjskiej, by tam rozegrać mini-turniej. Pary półfinałowe stanowiły Real z Valencią oraz FC Barcelona z Atletico.

Pierwszym spotkaniem był pojedynek Valencii i Realu Madryt. Królewscy już od samego początku zawiesili wysoko poprzeczkę rywali i w 15. minucie wyszli na prowadzenie po kuriozalnym golu Toniego Kroosa. Niemiec niczym Trent Alexander-Arnold zauważył rozkojarzenie wśród graczy Valencii i bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. To po prostu trzeba zobaczyć:

Valencia grała słabo, nie potrafiła atakować i była kompletnie stłamszona przez Real Madryt. Najbardziej pracowitym Nietoperzem był Jaume Domenech - golkiper drużyny. Bramkarz w 39. minucie nie zdołał jednak uchronić drużyny przed stratą kolejnej bramki - tym razem na listę strzelców wpisał się Isco. Hiszpan przyjął odbitą piłkę w polu karnym i bez namysłu uderzył mocno po ziemi. Były zawodnik Malagi mógł kilkadziesiąt sekund później cieszyć się z drugiej bramki, ale na jego nieszczęście trafił jedynie w słupek po strzale głową. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie Realu Madryt.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał identycznie jak w pierwszej połowie. Valencia była bezbronna, a Real nadal naciskał. W 65. minucie Królewscy przeprowadzili koronkową akcję, piłkę w polu karnym otrzymał Luka Modrić, dryblingiem zmylił jednego przeciwnika i zewnętrzną częścią buta wpakował futbolówkę do siatki. To był piękny, sprytny strzał Chorwata, który był gwoździem do trumny Valencii. Obie drużyny końcową część spotkania spędziły w niezbyt szybkim tempie. W doliczonym czasie gry otrzymaliśmy jednak jeszcze drobną ilość emocji, kiedy to sędzia spotkania - Manzano - po konsultacji z VAR-em wskazał na wapno, przyznając Valencii rzut karny po zagraniu ręką Sergio Ramosa. Do piłki podszedł Daniel Parejo i pewnym strzałem zdobył gola honorowego dla swojego zespołu. Tym samym Real Madryt wygrał wynikiem 3:1 i zagra w finale 12 stycznia.

Real Madryt - Valencia 3:1 (2:0)

Bramki: 15' Kroos, 39' Isco, 65' Modrić - 90+2' Parejo (rzut karny)

Real: Courtois - Carvajal, Ramos, Varane, Mendy (71' Marcelo) - Valverde, Casemiro, Kroos, Modrić (77' Rodriguez), Isco - Jović (83' Mariano)

Valencia: Domenech - Gaya, Gabriel, Garay, Wass - Kondogbia (58' Gomez), Soler, Parejo, Coquelin (83' Sobrino), Torres - Gamerio (70' Czeryszew)

Kartki: 88' Casemiro