NHL: zwycięstwo Jets po rzutach karnych w Toronto

• Data publikacji: 09.01.2020, 11:30

Do rzutów karnych doszło w meczu NHL w Toronto. Maple Leafs przegrali 3:4 z Winnipeg Jets.

W Toronto rozegrano mecz dwóch kanadyjskich drużyn. Toronto Maple Leafs podejmowali Winnipeg Jets. Goście wyszli na prowadzenie w 4. minucie po bramce Nikolaja Ehlersa, który skorzystał z błędu bramkarza rywali, Frederika Andersena. Niecałą minutę później wyrównał Auston Matthews. Pod koniec pierwszej tercji Jets ponownie wyszli na prowadzenie. W osłabieniu krążek Johnowi Tavaresowi odebrał Mason Appleton i w sytuacji sam na sam zdobył pierwszą bramkę w sezonie. Maple Leafs znowu wyrównali za sprawą Dmytro Timaszowem. Kolejną kontrę hokeiści z Winnipeg zamienili na gola Marka Scheifelego. W końcówce podstawowego czasu gry drużyna z Torontu wycofała bramkarza i to się opłaciło. Na 14 sekund przed końcem do dogrywki doprowadził Matthews. Napastnik Maple Leafs zanotował 31. trafienie w sezonie i w klasyfikacji strzelców jest tuż za liderem Davidem Pastrnakiem. Ostatecznie doszło do rzutów karnych, w których zwycięskiego gola na 3:2 zdobył Blake Wheeler. Obydwie drużyny są na 6. miejscu w swoich konferencjach.

Porażkę ponieśli Washington Capitals. Liderzy Konferencji Wschodniej przegrali 2:3 z Philadelphia Flyers. Zwycięską bramkę dla Lotników w drugiej tercji, w osłabieniu, strzelił Kevin Hayes. Flyers nadal liczą się w walce o fazę play-off.

Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 2:3)
Philadelphia Flyers - Washington Capitals 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Los Angeles Kings - Dallas Stars 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)