NHL: nieznaczne zwycięstwo Bruins z Jets

• Data publikacji: 10.01.2020, 09:30

Dzisiaj rozegrano 11 spotkań ligi NHL. Najciekawiej było w Bostonie, gdzie Bruins wygrali 5:4 z Winnipeg Jets.

Wczoraj pisaliśmy o zwycięstwie Winnipeg Jets z Toronto Maple Leafs. Dzień później Odrzutowce zmierzyły się na wyjeździe z Boston Bruins. Po pierwszej tercji było 1:1. Na bramkę Kyle'a Connora odpowiedział David Pastrnak. Kolejne dwa trafienia padły w przewadze. Jets ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrewa Coppa i znowu wyrównał Pastrnak. Na ponad minutę przed koniec drugiej odsłony gry na 3:2 dla Bruins strzelił Jake DeBrusk. Jednak na 8 sekund przed końcem tercji w przewadze wyrównał Neal Pionk. Hokeiści z Winnipeg wrócili na prowadzenie za sprawą Marka Scheifelego. Jednak nie mogli powstrzymać Davida Pastrnaka. Czech skompletował hattricka i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców z dorobkiem 35 goli. Chwilę po bramce Pastrnaka gola strzelił DeBrusk i okazał się być drugim bohaterem Bostonu, który wygrał 5:4. Niedźwiadki zajmują drugie miejsce na Wschodzie ze stratą 2 punktów do Washington Capitals. Jets plasują się na 8. pozycji w Konferencji Zachodniej.

Na Zachodzie prowadzą St. Louis Blues. Dzisiaj pewnie wygrali 5:1 z Buffalo Sabres. Po zwycięstwo sięgnęli także wiceliderzy konferencji. Dallas Stars pokonali 3:0 Anaheim Ducks i wygrali po raz szósty z rzędu. Oprócz Davida Pastrnaka hattricka zanotował także Tony DeAngelo, a New York Rangers triumfowali 6:3 w meczu z New Jersey Devils.

Boston Bruins - Winnipeg Jets 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Florida Panthers - Vancouver Canucks 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Montreal Canadiens - Edmonton Oilers 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
New York Rangers - New Jersey Devils 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning - Arizona Coyotes 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
St. Louis Blues - Buffalo Sabres 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Chicago Blackhawks - Nashville Predators 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Calgary Flames - Minnesota Wild 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Anaheim Ducks - Dallas Stars 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 2:5 (0:4, 2:0, 0:1)