Skeleton - PŚ: Trietiakow najlepszy w La Plagne

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 10.01.2020, 17:22

Alexander Trietiakow wygrał zawody skeletonowego Pucharu Świata, rozegrane na olimpijskim torze w la Plagne.

Mistrz olimpijski z Soczi zdominował zawody w La Plagne. W obu ślizgach uzyskał najlepsze czasy i pewnie wyprzedził swojego odwiecznego rywala, Łotysza Martinsa Dukursa o 0.37 sekundy. Pięciokrotny mistrz świata miał drugie wyniki w obu przejazdach. Trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski z Pjongczangu, Yun Sungbin. Po pierwszym przejeździe Koreańczyk był dopiero piąty, w drugim się poprawił i wskoczył na podium. Obok niego z identycznym czasem stanął Geng Wenqiang. Chińczyk osiągnął najlepszy wynik w karierze i mocno zasygnalizował, że zimowe igrzyska w Pekinie już za 2 lata.

Po raz kolejny presji nie wytrzymał Kim Jisoo. Koreańczyk był trzeci po pierwszym ślizgu, ale w drugim pojechał słabo i spadł na lokatę szóstą. Zawiedli Niemcy, którzy tak dobrze pojechali tydzień temu w Winterbergu. Axel Jungk był piąty, Felix Keisinger iódmy, a Alexander Gassner dopiero 13. Niespodzianką in plus jest ósme miejsce Ukraińca Vladyslava Herskevycha. Polacy nie startowali.

W klasyfikacji PŚ Dukurs ma 822 punkty i wyprzedza Trietiakowa o cztery "oczka". Trzeci jest Jungk z dorobkiem 801.

Wyniki

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.