Łyżwiarstwo szybkie - ME: brąz sprinterek!

• Data publikacji: 10.01.2020, 21:48

Polska drużyna sprinterek, w składzie - Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zdobyła na łyżwiarskich Mistrzostwach Europy w Heerenveen brązowy medal.

Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik wywalczyły w słynnej hali Thialf brązowe medale Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, w wyścigu sprinterskim. Rywalizacja nie była zbytnio zacięta, gdyż na starcie stanęły tylko cztery drużyny - Rosjanki, Niderlandki, Białorusinki i właśnie Polki. Nasza drużyna jechała w parze z białoruską i wyprzedziła ją o ponad dwie sekundy. Walkę o złoto stoczyły gospodynie z Rosjankami i przegrały ją nieznacznie, bo o 0,44 sekundy. W rywalizacji męskich drużyn triumfowali Rosjanie, przed Norwegami i Szwajcarami. Polacy zostali niestety zdyskwalifikowani.

Wcześniej odbyły się wyścigi na dystansie 1500 metrów. Bardzo dobre 9. miejsce zajęła Natalia Czerwonka, uzyskując czas - 1:57.05. Zwyciężyła niesamowita idolka miejscowej publiczności - Ireen Wuest, przed dwiema Rosjankami - Evgeniią Lalenkovą i Yekateriną Shikhovą. Pozostałe Polki zajęły dalsze pozycje - Karolina Bosiek - 14., a Karolina Gąsecka 19. Wśród panów triumfował Niderlandczyk Thomas Krol, wyprzedzając Rosjanina Denisa Yuskova i swojego rodaka Patricka Roesta. Marcin Bachanek zajął 12. miejsce, zaś Sebastian Kłosiński 19.