Bobsleje - PŚ: życiowy suces Laury Nolte

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 11.01.2020, 13:33

Niemki Laura Nolte i Deborah Levi wygrały zawody bobslejowego Pucharu Świata w La Plagne. To życiowy sukces 21-letniej niemieckiej pilotki.

Największym pucharowym sukcesem Nolte było trzecie miejsce zajęte tydzień temu w Winterbergu. Niemiecka juniorka prowadziła już po pierwszym ślizgu wyprzedzając Kanadyjki Christine de Bruin i Kirsten Bujnowski. W drugim ślizgu niemiecka dwójka miała drugi czas, ale zdołała utrzymać przewagę 0.2 sekundy nad Kanadyjkami. Dla de Bruin to najlepszy występ w tym sezonie.

Na trzecim miejscu sciganie ukończyły inne Niemki, Stephanie Schneider i Leonie Fiebig. Co prawda miały one najlepszy drugi przejazd, ale starty z pierwszego były za duże, by wskoczyć na wyższy stopień podium. Tuż za nim uplasowała się liderka Pucharu Świata, triumfatorka obu zawodów z Lake Placied, Kailie Humphries z rozpychającą Lauren Gibbs. W czołowej szóstce zmieściły się jeszcze Mariama Jamanka z Anniką Drazek i Margot Boch z Carlą Senechal. Wysokie miejsce Francuzek jest zaskoczeniem, ale atutu własnego toru w bobslejach jest szalenie ważny.

W klasyfikacji pucharowej Humphries na prowadzeniu, wyprzedza o 7 punktów Schneider i 64 jamankę. Nolte jest 9.

Wyniki

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.