Snowboard - PŚ: Oskar Kwiatkowski na podium!

• Data publikacji: 11.01.2020, 15:14

Oskar Kwiatkowski zajął 3. miejsce w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol i po raz drugi w karierze i na tym samym stoku stanął na pucharowym podium. Aleksandra Król była 8.

Przed tygodniem miały odbyć się zawody Pucharu Świata w Lackenhof, ale zostały odwołane. Tym samym przerwa świąteczno-noworoczna była dłuższa. Po raz pierwszy w 2020 roku snowboardziści alpejscy pojawili się w Scuol. Dwa lata temu właśnie tutaj Oskar Kwiatkowski zajął 2. miejsce. W kwalifikacjach Polak był 11. i miał szansę na powtórzenie życiowego sukcesu. Michał Nowaczyk zajął 35. miejsce. W 1/8 finału Kwiatkowski rywalizował z Shinnosuke Kamino. Na początku wyścig był wyrównany, ale w końcówce przewagę uzyskał polski snowboardzista i awansował dalej. W ćwierćfinale rywalem Polaka był Tim Mastnak, który dwa lata temu wygrał w finale z Oskarem Kwiatkowskim. Polak zrewanżował się Słoweńcowi, który popełnił poważne błędy.

W półfinale Kwiatkowski zmierzył się z Benjaminem Karlem. Legendarny Austriak był wyraźnie lepszy i polski snowboardzista w wyścigu o trzecie miejsce rywalizował z Dario Caviezelem. Na początku przewagę miał Szwajcar, ale Polak odrobił stratę. Ostatecznie obydwaj zawodnicy jednocześnie wjechali na metę i ex aequo zajęli 3. miejsce. Kwiatkowski po raz drugi w karierze stanął na podium Pucharu Świata. W finale zmierzyli się dwaj najlepsi zawodnicy kwalifikacji. Andriej Sobolew wygrał o pół sekundy z Benjaminem Karlem.

Kwalifikacje pań przebrnęły z trzech Polek tylko Aleksandra Król. Polka awansowała z 15. czasem. Weronika Biela zajęła 24. miejsce, a Aleksandra Michalik uplasowała się tuż za nią. W 1/8 finału Król zmierzyła się z drugą w kwalifikacjach Glorią Kotnik. Słowenka wypadła z trasy i Polka wywalczyła awans. W kolejnej rundzie reprezentantka Polski przegrała o pół sekundy z Mileną Bykową. Król została sklasyfikowana na 8. pozycji. W finale Ramona Hofmeister pokonała Sofię Nadyrshinowę, która osiągnęła życiowy sukces.