Premier League: Arsenal podzielił się punktami z Crystal Palace
ronniemacdonald@gmail.com

• Dodał: Aleksander Kurcoń
  • Data publikacji: 11.01.2020, 15:27

Zaczęło się idealnie dla Arsenalu, a skończyło się jak zwykle - rozczarowaniem. Kanonierzy podzielili się punktami z Crystal Palace, a czerwoną kartkę obejrzał kapitan drużyny z północnego Londynu - Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal idealnie wszedł w spotkanie. Podobnie jak to miało miejsce w meczach z Chelsea i Manchesterem United podopieczni Mikela Artety zachwycali przez pierwsze minuty. Goście ukoronowali swoją grę już w 12. minucie, kiedy to do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk otrzymał podanie od Alexandre'a Lacazette'a i sprytnym, szybkim strzałem umieścił piłkę w siatce. Kanonierzy nie utrzymali jednak na długo swojego wysokiego tempa, bowiem ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już do Crystal Palace. Gospodarze co prawda nie potrafili wykreować sobie bardzo dobrej sytuacji, ale kompletnie zneutralizowali Arsenal, nie dopuszczając go do swojego pola karnego. Do przerwy to jednak Kanonierzy prowadzili 1:0.

Po zmianie stron gracze Roya Hodsona w końcu dopięli swego. W 54. minucie piłkę w bramce umieścił Jordan Ayew, któremu sprzyjała jednak fortuna, bowiem futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Davida Luiza. Odbiła się na tyle szczęśliwie, że zmyliła Bernda Leno i wpadła obok bramkarza do siatki. Po wyrównującym golu wyrównał się również poziom obu ekip. Mecz toczył się często w środku pola, ponadto nie brakowało ostrości ze strony obu drużyn. W 67. minucie po analizie VAR czerwoną kartkę zobaczył Pierre-Emerick Aubameyang, który dopuścił się brutalnego faulu na przeciwniku. Kapitan Arsenalu stanął wyprostowaną nogą na wysokości ścięgna achillesowego Maxa Meyera. Niemiec z powodu kontuzji musiał opuścić boisko, podobnie jak Gabończyk. Kolejne minuty to dalszy ciąg wielkich emocji - w 79. minucie po strzale Jamesa Tomkinsa stoper Arsenalu, Sokratis, wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później słupek i Vicente Guaita uratowali Crystal Palace przed tragedią - strzał Nicolasa Pepe na obramowanie bramki sparował bramkarz, by rzucić się ofiarnie do dobitki Lacazette'a. Ostatnie minuty spotkania to w większości nerwy i przepychanki pomiędzy obiema drużynami. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Crystal Palace - Arsenal 1:1 (0:0)

Bramki: 54' Ayew - 12' Aubameyang

Crystal Palace: Guaita - Riedewald, Cahill, Tomkins, Kelly - McArthur, Kouyate, McCarthy - Zaha, Ayew, Meyer (68' Tosun)

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka, Ozil (70' Martinelli) - Pepe, Aubameyang, Lacazette (90+2' Nelson)

Kartki: 71' McCarthy, 85' Tomkins - 44' Pepe, 51' Maitland-Niles, 90' Lacazette, 67' Aubameyang (czerwona)

Sędziował: Paul Tierney