Szermierka - PŚ: 14. miejsce Polaków w Heidenheim

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 11.01.2020, 18:37

Reprezentacja Polski startująca w składzie Mateusz Nycz, Wojciech Kolańczyk, Mateusz Antkiewicz i Maciej Bielec zajęła 14. miejsce w zawodach drużynowego Pucharu Świata szpadzistów, który odbył się w Heidenheim. Wygrali Węgrzy, pokonując w finale reprezentację Francji!

Po świetnym wczorajszym występie Radosława Zawrotniaka, który w wieku 38 lat stanął na najniższym stopniu podium w zawodach PŚ, dziś mieliśmy jednak trochę mniejsze oczekiwania, jeśli chodzi o drużynę. Po pierwsze, nasz najbardziej doświadczony zawodnik nie stanął na starcie – stawili się za to Mateusz Nycz, Wojciech Kolańczyk, Mateusz Antkiewicz i Maciej Bielec i to oni mieli walczyć o jak najlepszy wynik. W 1/32 finału nasi mieli wolny los, w kolejnej rundzie dość pewnie pokonali Estonię, ale na drodze do 1/8 finału zatrzymali nas Francuzi, którzy pewnie pokonali Polaków – 45:36.

Przyszło więc do naszych panów prawo walki o miejsca 9-16. Tu niestety w pierwszym pojedynku trzeba było sprostać silniejszym Amerykanom i Biało-Czerwoni przegrali 31:35. W pojedynku o miejsca 13-16 łatwo pokonaliśmy Egipt 41:34. W decydującym o naszym lokacie boju naprzeciw Polaków stanęli Hiszpanie. Szermierze z Półwyspu Iberyjskiego okazali się lepsi, wygrywając 45:36.

W półfinale większych zaskoczeń nie było, choć… znaleźli się tam Szwajcarzy, którzy dopiero na tym etapie ulegli Węgrom 34:45. W drugim półfinale bardzo okazałe zwycięstwo odnieśli Francuzi pokonując Włochów – 45:24. Francusko-węgierski finał odbył się dwie godziny po zakończeniu półfinałów. Lepsi okazali się w nich Madziarzy. Wynik końcowy finału 45:43. W meczu o 3. miejsce Szwajcarzy zwyciężyli 45:36.