Puchar EHF kobiet: Lublin rozbity w Danii

• Data publikacji: 11.01.2020, 18:11

MKS Perła Lublin doznał srogiej porażki w 2. kolejce Pucharu EHF piłkarek ręcznych. Zespół HC Odense rozgromił polski zespół 35:18 i prowadzi w tabeli grupy C.

Mistrzynie Polski do Danii poleciały w mocno osłabionym składzie. Ze względu na urazy i kontuzje w Lublinie zostały: Kinga Achruk, Valentina Blażević, Marta Gęga, Aneta Łabuda, Mia Moldrup, Aleksandra Rosiak i Małgorzata Stasiak. Na wyjazdowe spotkanie trener miał do dyspozycji tylko jedenaście zawodniczek.

Gospodynie pojedynku bez większych problemów radziły sobie zarówno w ataku, jak i w obronie, przez co szybko wypracowały wysoką przewagę (8:2). Lublinianki starały się na wszelkie sposoby zmniejszyć straty, co im się udało, choć po pierwszej połowie przegrywały 13:18.

Drugie 30. minut wyglądało bardzo podobnie, jednak polski zespół miał jeszcze więcej problemów w ataku. Dlatego też rzadko zdobywał kolejne trafienia. Po duńskiej stronie na parkiecie królowały m.in. Cornelia Nycke Groot i Nadia Offendal oraz Stine Jorgensen wraz z Mie Hojlund. To one były głównymi "katami" Perły, która w drugiej części spotkania strzeliła zaledwie pięć bramek.

HC Odense - MKS Perła Lublin 35:18 (18:13)