PGNiG Superliga kobiet: niespodzianka w Jarosławiu
fotoandrus.pl

• Dodał: Natalia Pawlikowska
  • Data publikacji: 11.01.2020, 19:03

Eurobud JKS Jarosław był niezmiernie bliski sprawienia ogromnej sensacji w lidze piłkarek ręcznych! Na własnej hali przegrał, lecz dopiero po rzutach karnych z mistrzyniami Polski MKS-em Perłą Lublin 3:4.

Beniaminek pokazał już w obecnym sezonie, że potrafi grać dobry handball i każdy zespół, z którym się mierzy, musi uważać. Nie inaczej było z najlepszym zespołem w naszej lidze. Mecz rozpoczął się od wyrównanego wyniku. Obie drużyny nie zamierzały odpuszczać, a gospodynie nie chciały tanio skóry sprzedać. Do stanu 9:9 wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadały ciągłą walkę bramka za bramkę. Jednak w tym momencie Lublin odpalił swoje działa i wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do przerwy (18:14). Wydawało się, że Perła będzie już na doskonałej drodze do kolejnego zwycięstwa. Jednak nic bardziej mylnego. Po zmianie stron mistrzynie Polski stanęły w ataku, co sprawiło, że gospodynie dogoniły je na 25:23, a następnie doprowadziły do remisu. Taki też wynik widniał po końcowej syrenie na tablicy świetlnej 29:29. Dopiero w ostatniej serii rzutów karnych pomyliła się Natalia Turkalo, co sprawiło, że jej drużyna musiała uznać wyższość mistrzyń Polski (3:4).

Dosyć ciekawie było również w spotkaniu Metraco z Ruchem. Początkowe minuty wyglądały podobnie, jak w Jarosławiu - były mocno wyrównane i dopiero od drugiego kwadransa gry, zaczęła się zarysowywać przewaga lubinianek, które na przerwie prowadziły dosyć wysoko 18:12. Druga cześć meczu to kontynuacja świetnej gry Zagłębia. Uzyskały przewagę 20:13 i wydawało się, że spokojnie dowiozą ją do końca. Jednak w ich akcje wkradło się sporo niedokładności i chaosu, przez co chorzowianki odrobiły praktycznie straty (24:22). Ruch starał się sprawić wielką niespodziankę, jednak doświadczenie Metraco zaważyło na wyniku i to ostatecznie one zwyciężyły 30:29.

EUROBUD JKS Jarosław - MKS Perła Lublin 29:29 (k. 3:4)

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 30:29

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Młyny Stoisław Koszalin 16:27

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg 30:24