Serie A: Inter ledwo remisuje z Atalantą

• Data publikacji: 11.01.2020, 22:42

Dziś na San Siro w Mediolanie Inter mierzył się z Atalantą Bergamo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i póki co gospodarze utrzymali pozycję lidera w tabeli włoskiej Serie A.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł bardzo szybko, bowiem w już w 4. minucie. Po składnej akcji gospodarzy, zakończonej asystą Romelu Lukaku i bramką Lautaro Martineza, wyszli oni na prowadzenie. Pozwoliło to "Nerazzurri" uspokoić grę. Mimo tego, że przez całą pierwszą połowę to goście byli częściej przy piłce, gospodarze stworzyli sobie więcej okazji pod bramką rywali oraz częściej uderzali na bramkę Golliniego. Warto wspomnieć o dość agresywnej grze piłkarzy Atalanty, gdzie w ciągu 45. minut arbiter ukarał zółtą kartką aż trzech z nich. Jednym z nich był Hans Hateboer, który przez niestosowne zachowanie na boisku opuści następny mecz swojej drużyny. Kilka chwil przed końcem 1. części spotkania goście mieli szansę na wyrównanie, lecz Samir Handanovic fenomenalnie obronił strzał główką Rafaela Toloia.

W drugiej połowie piłkarze z Bergamo pokazali, że dotychczasowy wynik to jednak kwestia braku szczęścia. Przez całą drugą część dominowali oni zarówno w posiadaniu piłki, jak i w liczbie oddanych strzałów na bramkę Handanovicia. Szczęśliwcem, przez którego serbski golkiper wreszcie wpuścił bramkę, był Robin Gosens. Wyrównując w 75. minucie dał swojej ekipie nadzieję na dobry rezultat końcowy. Kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem goście mieli szansę, by wyjść na prowadzenie. Luis Muriel nie podołał jednak wyzwaniu, oddając zbyt słaby strzał z rzutu karnego. Fenomenalna z kolei parada Serba uratowała Inter od straty gola. Mecz zakończył się remisem 1:1, choć patrząc na grę Atalanty spotkanie mogło się skończyć o wiele inaczej.

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 1:1 (1:0)

Bramki: 4' Martinez - 75' Gosens

Inter: Handanovic - Godin, de Vrij, Bastoni - Candreva, Gagliardini, Brozovic, Sensi (71' Valero), Biraghi - Lukaku, Martinez (80' Politano)

Atalanta: Gollini - Toloi, Palomino, Djimsiti - Hateboer, de Roon, Pasalic (70' Muriel), Gosens (90+1' Castagne), Gomez - Ilicic, Zapata (53' Malinovsky)

Kartki: 42' Conte (poza boiskiem), 65' Sensi, 83' Godin - 8' Hateboer, 24' de Roon, 42' Palomino, 89' Malinovsky