PHL: Tychy przegrywają z Gdańskiem u siebie

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 12.01.2020, 19:59

W ramach 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi doszło do kilku zaciętych spotkań oraz nokautu, jeden mecz już w zeszłym roku został rozegrany awansem. W Tychach o niespodziankę pokusili się hokeiści z Gdańska.

To było ciekawe spotkanie. GKS to jeden z pretendentów do mistrzostwa, hokeiści tego zespołu mieli przewagę nad gośćmi, oddali zdecydowanie więcej strzałów na bramkę rywala, a i tak zeszli z lodu pokonani. Ich dramat zaczął się w 8. minucie, kiedy Murraya pokonał znajdujący się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Steber. Tyszanie nacierali na bramkę Lotosu, ale Fuczik nie pozwolił im w pierwszej tercji na zdobycz punktową. W zasadzie to chyba golkiper gdańszczan był najważniejszym tego dnia zawodnikiem przyjezdnych, bo gdyby nie jego postawa, wynik na tablicy mógłby być zgoła odmienny.

Dużą zasługą końcowego rezultatu spotkania była też czysta gra hokeistów Lotosu, którzy w całym meczu zebrali zaledwie 2 minuty kary. 10 minut tyszan też nie świadczy o ich nadmiernej agresji, jednak akurat wystarczyło to, by w drugiej tercji Gdańsk zadał decydujący cios. W 33. minucie na ławce kar wylądował Mroczkowski, na domiar złego Murray wyjechał za daleko od bramki, co skrzętnie wykorzystał Polodna, który umieścił krążek w siatce. Jeszcze przed końcem drugiej części gry po uderzeniu Szczechury GKS zdobył kontaktowe trafienie, ale trzecia tercja mimo zauważanej przewagi miejscowych nie przyniosła zmiany rezultatu.

W innych spotkaniach 38. kolejki ciekawie było w Katowicach, gdzie GKS pokonał Jastrzębie 2:0, Zagłębie Sosnowiec uległo Re-Plast Unii Oświęcim 1:4, przykrej porażki doznali też hokeiści Naprzodu Janów, którym przyjezdni z Nowego Targu zaaplikowali aż 18 bramek. Comarch Cracovia swój mecz z Energą Toruń rozegrała już w grudniu, krakowianie przegrali 2:3.

GKS Tychy -  Lotos PKH Gdańsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0),