Serie A: Juventus odzyskał fotel lidera!

• Data publikacji: 12.01.2020, 22:39

Juventus zwyciężył 2:1 z AS Romą w 19. kolejce zmagań ligi włoskiej. Bianconeri wykorzystali tym samym potknięcie Interu i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Roma straciła punkty, ale także jednego ze swoich najlepszych zawodników. Nicolo Zaniolo doznał poważnej kontuzji.

Początek spotkania był iście piorunujący w wykonaniu gości. Już w trzeciej minucie gry dobre dośrodkowanie Dybali na bramkę zamienił Merih Demiral. Rzymianie nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszym ciosie, a już Juventus wyprowadził kolejny, nie mniej skuteczny. W dziewiątej minucie Jordan Vertongen ciągnął rywala za koszulkę, za co otrzymał żółty kartonik. Na nieszczęście dla niego, cała sytuacja miała miejsce w polu karnym, więc rywalom należała się także jedenastka. Do jej wykonania podszedł Cristiano Ronaldo i strzałem w prawy dolny róg pokonał Pau Lopeza. Roma ruszyła do odrabiania strat, jednak te starania nie dały żadnych rezultatów w pierwszych 45 minutach. W 33. minucie natomiast, zdarzyło się coś, co kosztowało kibiców Giallorossich dużo więcej nerwów niż stracone bramki. Na murawę, po starciu z dwoma zawodnikami Juventusu, padł Nicolo Zaniolo i od razu było wiadomo, że może to być coś poważnego. Pierwsze prognozy mówią, o zerwanych więzadłach krzyżowych, co może oznaczać wykluczenie do końca sezonu, a także może zagrażać występowi Włocha na zbliżającym się Euro 2020.

W drugiej połowie goście wyglądali bardzo niegroźnie. Rzymianie raz po raz przeprowadzali frontalne ataki na bramkę Wojciecha Szczęsnego, jednak on bronił dziś tak, jak broni w całym sezonie, czyli fantastycznie. Pokonać udało się go dopiero po 68. minutach gry, gdy arbiter Marco Guida wskazał, po konsultacji z VAR-em, na jedenasty metr. Podobnie jak Ronaldo w pierwszej połowie, także Diego Perotti wykorzystał rzut karny i goście prowadzili już tylko różnicą jednej bramki. Roma zwęszyła okazję do wyrównania, jednak ciągle, jak chociażby w 81. minucie po główce Koralova, Szczęsny broni jak natchniony. Ostatecznie Juventusowi udało się dotrwać z korzystnym rezultatem do końcowego gwizdka, czym zapewnili sobie awans na pierwsze miejsce w tabeli. Roma zajmuje piątą pozycję.

AS Roma - Juventus 1:2 (0:2)

Bramki: 69' Lorenzo Pellegrini (k.) – 3' Demiral, 10' Ronaldo (k.)

AS Roma: Pau López – Florenzi (C), Mancini, Smalling, Kolarov – Diawara, Veretout (66. Cristante) – Zaniolo (36. Ünder), Lorenzo Pellegrini, Perotti – Džeko

Juventus FC: Szczęsny – Cuadrado, Demiral (19' de Ligt), Bonucci, Aléx Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi – Ramsey (70' Danilo) – Dybala (69' Higuaín), Ronaldo

Kartki: 9' Veretout, 15' Kolarov, 27' Mancini, 81' Cristante, 90+4' Florenzi – 12' Pjanić, 32' Rabiot, 32' de Ligt, 45' Cuadrado

Sędziował: Marco Guida