Tenis - ATP Auckland: pewne zwycięstwo Hurkacza

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 13.01.2020, 01:48

W pierwszej rundzie turnieju ATP w Auckland rozstawiony z "6" Hubert Hurkacz pokonał Lorenzo Sonego 7:5 6:3 i awansował do 1/8 finału. W kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Mikael Ymer - Frances Tiafoe.

Po świetnych występach singlowych w turnieju ATP Cup kolejnym przystankiem dla Huberta Hurkacza jest turniej w Auckland. W pierwszej rundzie przyszło mu się zmierzyć z notowanym obecnie na 51. miejscu w rankingu ATP Włochem Lorenzo Sonego.

Przebieg premierowej odsłony był całkiem wyrównany. Tenisiści zgodnie utrzymywali swoje podania i zanosiło się na to, że o losach tej partii miałby zadecydować tiebreak. Jednak w 12. gemie Włoch zaczął popełniać więcej błędów, co skrzętnie wykorzystał Hubert Hurkacz i przełamał serwis Sonego, wygrywając tego seta 7:5.

W drugiej partii Polak spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. W 4. gemie odebrał serwis rywalowi, a przewagę przełamania utrzymał do końca seta, dzięki czemu wygrał go w stosunku 6:3, triumfując w całym meczu 2:0. W kolejnej rundzie Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Mikaelem Ymerem a Francesem Tiafoe.

Hubert Hurkacz (POL) [6] - Lorenzo Sonego (ITA) 7:5 6:3