Tenis - ATP Adelaide: udany start sezonu pary Kubot/Melo

• Data publikacji: 13.01.2020, 06:05

Udany start sezonu dla polsko-brazylijskiej pary deblowej. Łukasz Kubot i Marcelo Melo, bo o nich mowa pokonali w pierwszej rundzie nowo powstałą parę Raven Klaasen/Olivier Marach 2:0 w setach.

Na pierwszy rzut oka mogło wydawać się, że Łukasz i Marcelo mieli dobre losowanie w australijskim turnieju poprzedzającym Australian Open. Nic bardziej mylnego, choć Klaasen i Marach grali ze sobą dopiero pierwszy mecz, to jako debliści to jedni z najbardziej doświadczonych i aktywnych deblistów w tourze.

Start sezonu to zawsze pewna nie wiadoma, czy zawodnicy przygotowali odpowiednią formę już na pierwsze turnieje. Pierwszy set emocjonujący i wyrównany był zaledwie do czwartego gema. Nasi mistrzowie po pierwszym przełamaniu całkowicie kontrolowani spotkanie i pierwszą partię wygrali 6:2 w 30 minut.

Drugi set nie był już taki łatwy i jednostronny jak pierwszy. Raven Klaasen i Olivier Marach potrzebowali trochę czasu, żeby zgrać się na korcie. Efektem tego było przełamanie i wyjście na prowadzenie 3:1, którego koniec końców nie udało im się go utrzymać nawet jednego gema. Kubot i Melo w dziewiątym gemie przełamali rywali na 5:4 i w decydującym gemie przy własnym serwisie zakończyli spotkanie już za pierwszą piłką meczową.

W drugiej rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają ze zwycięzcą meczu Bolt/Popyrin (dzika karta) - Gonzalez/Martin.